جستجو در بین هـــزاران ساعت آمـــــوزش

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

فیلم آموزشی فرآیند نوشتن مقاله مروری

ویدئوی آموزشی

زمان

اسفند

1401

مدرس

آقای دکتر نادر آل ابراهیم

ثبت نام

موبایل:
کد تخفیف:
مقاله مروری چیست؟ مقاله مروری شامل چه مواردی می شود ؟ مقاله مروری نوعی مقاله است که به مرور پیشینه موجود در یک موضوع علمی می پردازد. مقاله مروری شامل جمع بندی، طبقه بندی، نقد و مقایسه می شود. در مقاله مروری می توان به انتقاد و تحلیل کارهایی که صورت گرفته پرداخت و پیشنهاداتی نیز ارائه داد.

دوره آموزشی فرآیند نوشتن مقاله مروری

*توجه: پیوند بارگیری(لینک دانلود) تا سه روز پس از خرید قابل استفاده می باشد، لذا خواهشمند است ظرف این مدت اقدام به بارگیری (دانلود) محتوای مورد نمایید.

این دوره به مدت 11 ساعت و در قالب 12 جلسه می باشد.

فرآیند نوشتن مقاله مروری (از یافتن موضوع مناسب برای تحقیق، یافتن مقالات مناسب، ارزیابی مقالات دانلود شده تا نهایتا آماده سازی و چاپ مقاله مروری)

A Literature Review Process (From searching the right topic for research, selecting the right references, to preparing and publishing a literature review paper)

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق موجود است. یکی از پر مصرف ترین این ابزارها، ابزار مدیریت منابع مانند اندنوت (EndNote)، و مندلی  (Mendeley) می باشد. تصور فرمائید که در عصر حاضر، بدون حضور ابزارهای مدیریت منابع، می‌خواستید فرمت مراجع را از حالت ونکوور (Vancouver system) به حالت مورد قبول برای ژورنالهای آی تریپل ای (IEEE) برگردانید، برای اینکار شاید چندین ساعت زمان لازم داشتید. اما حالا به کمک تکنولوژی، زمان مصرف شده در حد چند ثانیه خواهد بود. امروزه ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی بسیاری در دسترس می باشد که پروسه گردآوری، خواندن، و نوشتن مقاله مروری را ساده می نماید. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارهای به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین،  قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. استفاده از این ابزار ها در بیش از 390 کارگاه آموزشی در کشورهای جنوب شرق آسیا، باعث شده تا موثرترین آنها جهت تدریس در یک دوره  فرآیند نوشتن مقاله مروری مورد استفاده قرار گیرد. ابزارهای پژوهشی به محقق کمک می نماید تا وقت خود را صرف جستجو ننماید، بلکه آن را صرف کشف یافته های جدید دردل موارد جستجو شده، بنماید. پس از کشف یافته های جدید بکمک ابزارهای پژوهشی می‌توان فرآیند نوشتن مقاله مروری و چاپ یافته های تحقیق در ژورنال‌های معتبر علمی را نیز تسریع و بر دقت آن افزود.

 

اهداف آموزشی:

آشنایی با فرآیند نوشتن مقاله مروری همراه با استفاده از ابزار های تحقیق، به محقق این مکان را می دهد تا بیشتر وقت خود را صرف کشف موضوعی جدید باشد؛ نه جستجوی آن.  در این دوره مروری کلی بر ابزارهای مختلف پژوهشی موجود از یافتن موضوع مناسب برای تحقیق، یافتن مقالات مناسب، ارزیابی مقالات دانلود شده  تا نهایتا آماده سازی و چاپ مقاله مروری، انجام خواهد شد.

موارد ذیل در دوره آموزشی فرآیند نوشتن مقاله مروری بررسی می شود:

 1. آشنایی با مایند مپ (Mind Map) ابزارهای پژوهشی و چگونگی استفاده از آن
 2. ارزیابی موضوع مورد تحقیق از باب به روز بودن و مورد نیاز بودن آن
 3. یافتن کلمات کلیدی معادل برای موضوع تحقیق
 4. یافتن مقالات مرتبط بهم برای انجام بخش مرور ادبیات (Literature review) تحقیق
 5. ارزیابی مقالات دانلود شده قبل از خواندن آن و انتخاب بهترین ها برای مطالعه
 6. واگذاری جستجو برای مقالات مناسب به ماشین (چگونگی استفاده بهینه از alert service)
 7. جستجوی ایندکسی در انبوه مقالات دانلود شده
 8. ارجاع به مقالات دانلود شده در نوشتن مقاله مروری
 9. معرفی ابزار تصویر سازی ایده های ذهنی برای کمک به نوشتن مقاله مروری
 10. ابزارهای مورد نیاز برای نوشتن مقاله مروری
 11. چگونگی پرهیز از تخلف علمی
 12. آشنایی با ابزارهای مدیریت منابع و مراجع
 13. آشنایی با نحوه افزایش کیفیت مقاله مروری قبل از ارسال برای داوری
 14. مواردی که باید قبل از ارسال مقاله مروری رعایت شود
 15. معرفی پروسه پذیرش یک مقاله مروری
 16. چگونگی مکاتبه با عوامل موثر در تائید یک مقاله مروری
 17. انتخاب ژورنال مناسب و تعریف ترمهای موثر در انتخاب ژورنال
 18. سابمیت مقاله مروری
 19. و نهایتا افزایش رویت پذیری و اثر گذاری مقالات مروری چاپ شده

سرفصل های آموزش

=========================================

فصل صفر – کلیات دوره و سرفصل ها .......................... زمان: 30 دقیقه

=========================================

 1. مقاله مروری چیست و چه نیازی به یادگیری آن می باشد؟
 2. وجه تمایز این دوره با دوره های موجود
 3. چه کسانی مخاطبین دوره آموزشی فرآیند نوشتن مقاله مروری هستند
 4. سرفصل های دوره آموزشی فرآیند نوشتن مقاله مروری

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق می باشد. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار‌‌ پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارها به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین،  قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. ابزارهای پژوهشی به محقق کمک می نماید تا وقت خود را صرف جستجو ننماید، بلکه آن را صرف کشف یافته های جدید دردل موارد جستجو شده، بنماید. در فصل صفر "کلیات دوره و سرفصل ها"، دوره بصورت اجمالی معرفی می گردد و وجه تمایز آن با دوره های موجود تشریح می گردد.

 

=========================================

فصل 1 - مقدمه ای بر آغاز تحقیق............................ زمان: 30 دقیقه

=========================================

 1. آشنایی با جعبه "ابزارهای پژوهشی"
 2. مرور ادبیات سیستماتیک چیست؟
 3. تعریف مطالعه بیبلیومتریک (Bibliometric)
 4. کاربرد مطالعه بیبلیومتریک (Bibliometric) در مقالات مروری

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق می باشد. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار‌‌ پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارها به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین،  قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. ابزارهای پژوهشی به محقق کمک می نماید تا وقت خود را صرف جستجو ننماید، بلکه آن را صرف کشف یافته های جدید دردل موارد جستجو شده، بنماید. در فصل اول "مقدمه ای بر آغاز تحقیق"، جعبه ابزار پژوهشی و نحوه استفاده از آن برای نوشتن مقاله مروری معرفی می گردد. برای اینکه در این دوره به هدف مشخصی دست یابیم، یک موضوع خاص برای نوشتن مقاله مرورادبیات تا پایان دوره در نظر می گیریم.

=========================================

فصل 2 - انتخاب عنوان و کلمات کلیدی تحقیق برای نوشتن مقاله مروری.............. زمان 30 دقیقه

=========================================

 1. معرفی پایگاه‌های علمی اصلی و بررسی تفاوت‌های آن‌ها
 2. جستجوی موضوع مورد تحقیق در پایگاه‌های علمی اصلی
 3. یافتن کلمات کلیدی معادل برای موضوع تحقیق
 4. ارزیابی موضوع مورد تحقیق از باب به‌روزبودن و مورد نیاز بودن آن

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق می باشد. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار‌‌ پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارها به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین، قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. در فصل دوم "انتخاب عنوان و کلمات کلیدی تحقیق برای نوشتن مقاله مروری “، با ابزارهای پژوهشی آشنا می شوید، که در انتخاب عنوان تحقیق به شما کمک می نمایند. در صورت انتخاب عنوان تحقیق، محقق باید قادر باشد تا همه مستندات علمی مربوط به تحقیق را به راحتی گردآوری نماید، برای اینکار نیاز است تا معادل‌های کلمات کلیدی تحقیق را یافته و با آنها جستجوی خود را کامل نماید.

=========================================

فصل 3 - یافتن مقالات مرتبط................................... زمان 30 دقیقه

=========================================

 1. آشنایی با ابزارهای مدیریت منابع و مراجع
 2. نحوه استخراج داده از پایگاه داده های علمی Web of Science
 3. نحوه استخراج داده از پایگاه داده های علمی SCOPUS
 4. حذف مقالات تکراری و یافتن متن کامل مقالات جستجو شده

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق می باشد. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار‌‌ پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارها به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین،  قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. در فصل سوم "یافتن مقالات مرتبط“، با ابزارهای پژوهشی آشنا می شوید، که جمع آوری منابع، سازماندهی آنها، و استناد به آنها دریک مقاله مروری با سبک استنادی مناسب را، آسان می نماید. این فصل بر روی چگونگی یافتن، و نگهداری مقالات مناسب، با توجه به موضوع مورد علاقه شما، متمرکز است.

=========================================

فصل 4 - ارزیابی مقالات جهت انتخاب بهترین آنها برای نوشتن مقالات مروری.................................. زمان 30 دقیقه

=========================================

 1. معرفی شاخص های مدرن برای اندازه گیری کیفیت یک مقاله
 2. معرفی شاخص های سنتی برای اندازه گیری کیفیت یک مقاله
 3. نحوه نشان گذاری مقالات با کیفیت
 4. واگذاری جستجو برای مقالات مناسب به ماشین

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق می باشد. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار‌‌ پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارها به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین،  قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. در فصل چهارم "ارزیابی مقالات جهت انتخاب بهترین آنها برای نوشتن مقالات مروری “، با ابزارهای پژوهشی آشنا می شوید که، چگونگی ارزیابی و اندازه گیری کیفیت مقالات، نویسنده، و ژورنال را معین می‌نمایند و ادامه فرآیند را به ماشین می‌سپارند. در انجام تحقیق همواره باید از منابع مطمئن برای مراجع استفاده کرد تا ضمن اینکه نتیجه تحقیق قابل اعتماد باشد در آینده نیز دستاورد تحقیقاتی ما در ژورنالی معتبر منتشر و تعداد استناد متناسب دریافت نماید.

=========================================

فصل 5 - مدیریت فرآیند نوشتن مقالات مروری......................................... زمان 30 دقیقه

=========================================

 1. معرفی اجمالی نرم افزارهای نت برداری
 2. آشنایی با نرم افزار دسته بندی فایل ها و استخراج تم های اصلی آن
 3. ترسیم نمودار فرآیند نوشتن مقالات مروری
 4. تهیه برنامه اجرایی نوشتن مقالات مروری

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق می باشد. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار‌‌ پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارها به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین،  قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. در فصل پنجم " فرآیند نوشتن مقالات مروری“، با ابزارهای پژوهشی آشنا می شوید که، به محقق کمک می‌نماید تا فرآیند نوشتن مقالات مروری را با مدیریت زمان و بهره‌وری بیشتری دنبال نماید. این ابزارها در دسته بندی مطالب و استخراج تم‌های اصلی از آنها، به محقق کمک می‌نماید، تا سریعتر و با کیفیت بهتری ادامه راه تحقیقاتی خود را تشخیص داده، و مطالب را بتواند دسته بندی شده، و با تعیین الویت مطالعه و یادداشت برداری نماید.

=========================================

فصل 6 - خواندن مقالات......................................... زمان 30 دقیقه

=========================================

 1. تعریف مقالات پرکن، پوسته، و هسته اصلی
 2. معرفی ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای خواندن مقالات
 3. استفاده از نرم افزار مناسب برای خواندن مقاله و تم برداری از آن
 4. سه گام اساسی برای خواندن مقاله

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری، شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق می باشد. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار‌‌ پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارها به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین،  قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. در فصل ششم "خواندن مقالات“، با ابزارهای پژوهشی آشنا می شوید که، به شما کمک می نماید تا مقاله را قبل از مطالعه کامل، بصورت اجمالی خوانده و در مورد ادامه خواندن آن تصمیم گیری نمائید. عمده ابزارهای کمکی بر مبنای هوش مصنوعی کار می کنند و امروزه گسترش آنها کار خواندن مقاله را بسیار ساده نموده است. بطوری‌که محقق دیگر نیاز نیست همه مطالب را بخواند و خود تشخیص دهد که کدام برای تحقیق مورد نظرش، مناسب است.

=========================================

فصل 7 - تولید محتوا برای نوشتن مقاله مروری با استفاده ابزارهای پژوهشی..... زمان 30 دقیقه

=========================================

 1. جستجوی ایندکسی در انبوه مقالات دانلود شده
 2. معرفی ابزار تصویر سازی ایده های ذهنی برای کمک به نوشتن مقاله مروری
 3. استفاده از جداول تولید شده توسط بانک‌های داده‌های علمی برای نوشتن مقاله مروری
 4. استفاده از اشکال تولید شده توسط نرم افزارهای تصویر ساز برای نوشتن مقاله مروری

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری، شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق می باشد. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار‌‌ پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارها به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین،  قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. در فصل هفتم "تولید محتوا برای نوشتن مقاله مروری با استفاده ابزارهای پژوهشی“، با ابزارهای پژوهشی آشنا می شوید که، به شما کمک می نمایند تا متن، جدول، و تصویر برای مقاله مروری و یا هر مقاله دیگری، تولید و پردازش نمائیم. این ابزارها فرآیند ایجاد متن، جدول، و تصویر، را با دقت و سرعت بالا، برای محقق تسهیل می نماید.

=========================================

فصل 8 - اجتناب از تخلف علمی............................... زمان 30 دقیقه

=========================================

 1. تخلف علمی چرا؟ آشنایی با Retraction Watch و پایگاه داده های آن
 2. تخلف علمی چیست
 3. چطور بنویسم که مشمول تقلب علمی نگردیم
 4. آشنایی با ابزارهای پارافریزینگ

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری، شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق می باشد. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار‌‌ پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارها به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین،  قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. در فصل هشتم "اجتناب از تخلف علمی“، با ابزارهای پژوهشی آشنا می‌شوید که، انواع تخلفات علمی صورت گرفته را شناسایی و راه‌های مقابله با آنها را یاد بگیرید. متاسفانه بسیاری از محققین با انواع تخلفات علمی که منجر به جریمه محقق و حذف مقاله او از ژونال‌ها می گردد، آشنا نیستند و همین امر باعث می شود تا در آینده محقق و موسسه مربوطه‌اش، ضربهای جبران ناپذیر بخورند.

=========================================

فصل 9 - نوشتن مقاله مروری............................................. زمان 30 دقیقه

=========================================

 1. معرفی PRISMA متد و برنامه ریزی برای نوشتن مقاله مروری
 2. تهیه الگوی مقاله مروری
 3. نرم افزارهای تبدیل گفتار به متن
 4. مخازن عبارات متداول در نوشتن مقاله مروری

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری، شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق می باشد. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار‌‌ پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارها به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین،  قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. در فصل نهم "نوشتن مقاله مروری“، با ابزارهای پژوهشی آشنا می شوید که، به شما کمک می نماید تا جملاتی زیبا و علمی برای مقالات مروری خود بسازیم و بکار بریم. ضمن اینکه مقاله مروری را به فرمت و الگوی مناسب تولید نمائیم تا در آینده به دلیل اشکالات ظاهری مقاله مروری رد نگردد. این ابزارها به نوشتن سریع‌تر و با دقت بیشتر کمک شایانی می‌نمایند.

=========================================

فصل 10 - ارتقای کیفیت مقاله مروری نوشته شده.................... زمان 30 دقیقه

=========================================

 1. ارجاع به مقالات دانلود شده در نوشتن مقاله مروری
 2. آشنایی با ده قانون کلیدی برای افزایش کیفیت مقاله مروری
 3. استفاده حرفه ای از Microsoft Word برای نوشتن مقاله مروری
 4. ساختار یک مقاله مروری مناسب

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری، شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق می باشد. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار‌‌ پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارها به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین،  قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. در فصل دهم "ارتقای کیفیت مقاله مروری نوشته شده“، با ابزارهای پژوهشی آشنا می شوید که، ارجاع به مقالات خوانده شده را آسان و ساختار مقاله مروری طوری شکل می گیرد که امکان پذیرش آن در ژورنال‌های معتبر بسیار بالا باشد. ارتقای کیفیت مقاله مروری نوشته شده بر اساس استاندارهای موجود تشریح می گردد.

=========================================

فصل 11 - انتخاب ژورنال مناسب برای مقاله مروری............................. زمان 30 دقیقه

=========================================

 1. مواردی که باید قبل از ارسال مقاله مروری رعایت شود
 2. معرفی فرایند پذیرش یک مقاله مروری
 3. معرفی ابزارهای پژوهشی برای انتخاب ژورنال مناسب برای مقاله مروری
 4. انتخاب ژورنال مناسب با توجه به اطلاعات پایگاه‌های علمی داده‌ها

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری، شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق می باشد. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار‌‌ پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارها به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین،  قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. در فصل یازدهم "انتخاب ژورنال مناسب برای مقاله مروری“، با ابزارهای پژوهشی آشنا می‌شوید که، به شما امکان انتخاب ژورنال مناسب با توجه به مقاله مروری نوشته شده و بر اساس سریعتر زمان چاپ و احتمال پذیرش، را می دهد. ضمن آشنایی با ابزارهای پژوهشی انتخاب ژورنال روال عادی انتخاب مناسب‌ترین ژورنال برای مقاله مروری نوشته شده نیز مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

=========================================

فصل 12 - افزایش رویت پذیری و اثر گذاری مقاله مروری چاپ شده...... زمان 30 دقیقه

=========================================

 1. چرا باید به رویت پذیری و اثر گذاری مقاله مروری چاپ شده توجه کنیم
 2. مواردی که باید قبل از انتشار مقاله مروری به آن توجه داشته باشیم تا اثر گذاری آن را در آینده بالا ببریم
 3. مواردی که باید پس از انتشار مقاله مروری به آن توجه داشته باشیم تا اثر گذاری آن را در آینده بالا ببریم
 4. مواردی که باید پس از دریافت تعداد استنادات مناسب باید مورد توجه قرار گیرد

در دوره فرآیند نوشتن مقاله مروری، شما با ابزارهای مختلف پژوهشی آشنا می شوید. ابزارهای مختلف پژوهشی برای تسریع فرآیند تحقیق می باشد. دکتر نادر آل ابراهیم بیش از 700 ابزار‌‌ پژوهشی در جعبه ابزار آنلاین خود، که در دسترس همگان می باشد گردآوری نموده است. این ابزارها به صورت مداوم به روز رسانی می گردد تا همواره جدیدترین،  قوی‌ترین، و کارا ترین آنها در اختیار محققین قرار گیرد. امروزه تنها کیفیت مقالات نیست که تضمین کننده تعداد استنادات دریافتی در آینده است، بلکه رویت پذیری مقاله نیز تائیر به سزایی در دریافت ضریب تاثیر برای مقاله، در آینده دارد. رویت پذیری یک مقاله به چندین عامل بستگی دارد. در فصل دوازدهم "افزایش رویت پذیری و اثر گذاری مقاله مروری چاپ شده“، با ابزارهای پژوهشی آشنا می شوید که، مقاله مروری شما پس از چاپ بطور ویژه مورد توجه قرارگیرد و استناد مناسب دریافت نماید.

 

فیلم های مرتبط:

آموزش مقاله نویسی علمی اصیل پژوهشی (Original Paper )

فیلم آموزشی مقاله نویسی ISI و IEEE (ویژه فنی و مهندسی)

فیلم آموزشی کاربرد نرم افزار End Note در استناددهی مقالات و متون علمی

دوره کامل افزایش رویت پذیری و ضریب تاثیر تحقیقات

آموزش word برای پژوهشگران

 

* لطفا در صورت بروز هرگونه مشکل به شماره 09217023642 از طریق واتس اپ یا تلگرام  پیام ارسال فرمایید.

مدرس

آقای دکتر نادر آل ابراهیم

لطفا در صورت بروز هرگونه مشکل به شماره 09217023642 از طریق واتس اپ یا تلگرام پیام ارسال فرمایید

محتوای مرتبط

ویدئوی آموزشی

فیلم آموزشی آشنایی با Google Forms

زمان

اسفند ماه

1401

 

مدرس

خانم محدثه رفیعی

ویدئوی آموزشی

کارگاه

مباحث پیشرفته یادگیری عمیق : تشخیص ناهنجاری داده‌ های چندمتغیره سری زمانی مبتنی بر شبکه‌ های توجه گرافی

زمان

اسفند ماه

1401

روز و ساعت برگزاری: متعاقبا اعلام خواهد شد

مدرس

آقای دکتر عبدالصمد کرامت فر

ویدئوی آموزشی

کاربرد نرم افزار End Note در استناددهی مقالات و متون علمی

زمان

اسفند ماه

1401

 

مدرس

آقای دکتر محمدجواد شایگان فرد

ویدئوی آموزشی

روش عناصر متناهی

زمان

اسفند ماه

1401

 

مدرس

آقای دکتر محمدعلی مس فروش (عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرود)

ویدئوی آموزشی

فیلم آموزشی مقدماتی پرات (نرم افزار تحلیل گفتار)

زمان

اسفند ماه

1401

 

مدرس

دکتر ماندانا نوربخش (هیات علمی دانشگاه الزهرا)

ویدئوی آموزشی

فیلم آموزشی آشنایی با Scimago

زمان

اسفند ماه

1401

 

مدرس

خانم محدثه رفیعی

ویدئوی آموزشی

آموزش word برای پژوهشگران

زمان

اسفند ماه

1401

 

مدرس

خانم محدثه رفیعی (کارشناس ارشد علم سنجی)

ویدئوی آموزشی

معرفی شبکه های اجتماعی علمی و نحوه عضویت و فعالیت در آنها

زمان

اسفند ماه

1401

 

مدرس

آقای دکتر آل ابراهیم

ویدئوی آموزشی

فیلم آموزشی افزایش رویت پذیری و ضریب تاثیر تحقیقات

زمان

اسفند ماه

1401

 

مدرس

آقای دکتر آل ابراهیم