برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

دستاوردهای تحقیق و توسعه ( تجربیاتی در مهندسی خودرو)

نوع ارائه: سخنراني
نویسنده: آقاسي كرماني محمدرضا*
 
 *شركت مهندسي مرسل آرين كيا
 
عنوان همایش: همايش بين المللي مراكز تحقيق و توسعه (جهاني شدن تحقيق و توسعه)
نوع همایش:  انجمن هاي علمي
حامی:  انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معدن
زمان:  1386دوره 1
 
چکیده: 

مهندسي خودرو مجموعه اي از نيازمنديهاي گوناگون در خصوص خلق طرحهاي جديد و يا بهينه سازي طرحهاي موجود در زمينه خودرو را پوشش داده و با رويكردي مهندسي سعي در پاسخگويي به اين نيازها دارد.
در خصوص طرحهاي جديد، مطالعه ايده هاي نو، تجزيه و تحليل شايستگي و بايستگي انجام كار بر روي ايده، ستانده هاي بازاريابي و تفكيك و دسته بندي آنها، پردازش مهندسي بر روي نياز مشتري كه بصورت محاوره اي بيان ميشود و تبديل آن به مشخصات فني محصول از اقدامات اوليه ميباشد.
تعريف و تدوين فعاليتهاي مهندسي در پروژه هايي از نوع طراحي و نمونه سازي محصول، پيش بيني و برنامه ريزي استخدام امكانات در راستاي اجرايي كردن نتايج فعاليتهاي مهندسي و سپس ارايه نمونه اوليه محصول از اقدامات مهم ديگر در مهندسي خودرو ميباشد. همچنين انجام آزمايشات فني متعدد به منظور تاييد انطباق مشخصات عملكردي محصول با خواسته ها و معيارهاي استاندارديو انجام برخي تغييرات به منظور بهبود عملكرد و ارضاي معيارهاي ذكر شده از ضروريات مي باشد.
از وظايف مهم ديگرآن مستندسازي اطلاعات مفيد در تمامي مراحل (از ابتدا تا انتها) بوده و بايستي تمامي اطلاعات فني محصول در قالب مستندات طراحيي، مستندات تحقيقاتي، نمونه سازي و آزمايشات فني، فرآيند توليد، معيارهاي ارزيابي كيفي و استانداردهاي پذيرش محصول تدوين و ارايه گردد.
در مورد بهينه سازي طرحهاي موجود نيز، متناسب با مورد خواسته شده از تمام يا بخشي از مراحل ذكر شده استفاده كرده، به منظور حصول نتايج مورد نظر تغييرات بر روي تمام يا بخشي از محصول به انجام ميرسد. هرگونه تغيير در مشخصات فني محصول لزوما نتايج بهتري بدنبال نداشته و به منظور كسب نتايج بهينه از يك سو بايستي به تعيين كميتهاي قابل اندازه گيري و از سوي ديگر تعيين و تبيين مقادير آنها اقدام نمود.

 
کلید واژه: 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 61   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی