برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

کلاسه بندی آکریتارکهای galeate ممبرهای 4 و 5 سازند میلا (کامبرواردویسین) در ناحیه تویه جنوب غرب دامغان با استفاده از آنالیزهای آماری

نوع ارائه: سخنراني
نویسنده: زماني مريم*,قاسمي نژاد ابراهيم
 
 *دانشکده علوم، دانشگاه تهران، گروه زمین شناسی
 
عنوان همایش: همايش انجمن زمين شناسي ايران
نوع همایش:  انجمن هاي علمي
حامی:  انجمن زمین شناسی ایران
زمان:  1384دوره 9
 
چکیده: 

برش مورد مطالعه به ضخامت 170 مترو به سن کامبرين بالايي – اردويسين زيرين در منطقه تويه در جنوب غرب دامغان قرار دارد و شامل ممبرهاي 4 و 5 سازند ميلا مي باشد. در اين مقاله آکريتارکهاي galeate موجود در نمونه هاي مورد مطالعه کلاسه بندي و معرفي مي گردند.
اصطلاح آکريتارکهاي galeate در سال 1995 به وسيله Servais و Eiserhart براي آکريتارکهاي پالئوزوئيک زيرين ارايه شد که اين آکريتارکها به وسيله يکvesicle  نيمه کروي و با بازشدگي قطبي بزرگ (pylome) که توسط operculum بسته شده، شناخته مي شوند. مدل تاکسونومي متداول بر اساس جنسهايCaldariola ، Cymatiogalea ،Priscogalea و Stelliferidium مي باشد. در حال حاضر اين آکريتارکها به وسيله آناليزهاي آماري بر اساس 5 پارامتر اصلي VD (قطر PL(vesicle (طول زوايد)،OS  (ساختار تزيينات)، RAM (بودن يا نبودن انشعابات در انتهاي distal زوايد)،MBR  (بودن يا نبودن غشا) به 4 Cluster موقتي طبقه بندي شده اند که اين اولين گام در تحقيق بر روي زوايد آکريتاکها است که در آينده با توجه به معيارهاي چند متغيره ديگر مي توان درک بهتري از تاکسونومي آکريتاکهاي galeate بدست آورد.

 
کلید واژه: 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 20   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی