برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

سیر تکاملی دینامیکی نیتروژن در طی پیش تصفیه بیولوژیکی مکانیکی (MBP) زباله شهری (مطالعات انجام شده در ایتالیا)

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: كريمي نژاد اسماعيل*
 
 *دانشگاه صنعتی مازندران
 
عنوان همایش: همايش ملي مديريت پسماند
نوع همایش:  سازمان ها و مراکز دولتي و عمومي
حامی:  سازمان شهرداری ها و دهداری های کشور، سازمان حفاظت محیط زیست
زمان:  1387دوره 4
 
چکیده: 

پيش تصفيه بيولوژيکي مکانيکي (MBP) زباله شهري (MSW) اثبات کرده است به عنوان يک تکنيک توانا نيازهايمان براي پايداري زيست محيطي دفن زباله انجام داده است. مخصوصا، MBP در کاهش نيتروژن آمونياکي موجود در شيرابه مي باشد. به هر حال، مقداري اطلاعات در دسترس است در تعديل هاي فرم هاي نيتروژن که در طي MBP رخ مي دهد و در نقشي که بازي مي شود به وسيله فرآيند هايي مثل نيتريفيکاسيون و توليد ترکيبات آلي مقاوم است. تغيير در شکل هاي ديناميکي نيتروژن در طي MBP تحقيق شده است.
MSW پيش تصفيه بيولوژيکي و مکانيکي شده نمونه ها گردآوري شده در مراحل مختلف فرآيند آناليز شدند تا به سير تکاملي فرم هاي نيتروژن رسيدگي کنند، آزمون هاي آبرفتگي (leaching) ستوني (پيوسته) و منقطع به خوبي اجرا شد.
نتايج نشان داد که نيتريفيکاسيون ناچيز است و تبخير فقط مي تواند قسمتي از کم شدن نيتروژن آمونياکي در شيرابه را شرح دهد. مشارکت نيتروژن آمونياکي در فرم ماده آلي مقاوم ارزيابي شد و احتمالا آن نقش مهمي بازي مي کند. حداکثر مقدار نيتروژن آلي مقاوم در زباله بعد از 60 روز از پيش تصفيه هوازي يافت شد، بنابراين حداقل در طي MBP بايد در حدود 8-9 هفته به منظور حداقل نمودن مشارکت نيتروژن آمونياکي نياز داريم، مگر اينکه پسماند به وسيله نسبت تراکم C/N ترکيب شده باشد.

 
کلید واژه: MSW ،MBP، سير تکاملي، آبرفتگي
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 20  
 آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی