برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

اصلاح رطوبت داخل منازل با کمک بخاری گازی، رادیاتور و کولر

نوع ارائه: پوستر
نویسنده: صمدي ربابه,حيدرپور فريدون,حيدرپور پوريا
 
 
 
عنوان همایش: كنگره فيزيولوژي و فارماكولوژي ايران
نوع همایش:  انجمن هاي علمي
حامی:  انجمن فيزيولوژي و فارماكولوژي ايران، دانشگاه علوم پزشكي مشهد
زمان:  1386دوره 18
 
چکیده: 

مقدمه: رطوبت هوا در اکثر مناطق ايران به علت کمي ميزان بارش پايين است، بنابر استفاده از وسايل رطوبت ساز در داخل منازل ضرورت دارد. دستگاههاي مختلف بدن انسان در دامنه رطوبت نسبي 60 - 40 درصد از عملكرد بهتري برخوردار مي باشند، هر دو طيف رطوبت بالا و پايين اثرات سوئي بر بدن دارد. ضرورت تامين رطوبت مورد لزوم در مناطق خشك لزوم استفاده از دستگاههاي رطوبت ساز را مي طلبد، اصلاح رطوبت داخل منازل با گذاشتن طشت آب بر روي بخاري گازي و رادياتور مورد ارزيابي قرار گرفت با و کولرآبي مورد مقايسه قرار گرفت.
متــــــد: طشتي با ارتفاع 15 سانتي متر و طول و عرض منطبق با قسمت رويي بخاري گازي و رادياتور از ورق گالوانيزه ساخته شد و با شروع فصل سرد با قرار دادن آنها بر روي بخاري و رادياتور نقش هر يک در اصلاح رطوبت مورد بررسي قرار گرفت و با توان کولر آبي در اصلاح رطوبت محيط در تابستان مورد مقايسه قرار گرفت.
نتايــــج: با استفاده از قرار دادن طشت آب بر روي بخاري گازي امکان اصلاح رطوبت محيط در فصول سرد در فضاي مورد استفاده وجود دارد. طشت آب روي رادياتور در اصلاح رطوبت مي تواند نقش کمکي داشته باشد اما به تنهايي نمي تواند در تمامي حالات اصلاح رطوبت محيط را موجب گردد و کولر آبي قادر است در کل فضاي مورد استفاده اصلاح رطوبت محيط را موجب گردد.
نتيجه گيري: سازندگان بخاري هاي گازي مي بايست در طراحي بخاري هاي گازي، ساخت طشت آب روي بخاري را نيز در نظر بگيرند. از رادياتور نيز براي افزايش دادن رطوبت محيط مي توان بهره جست. کولر آبي با توتنمندي کنوني اش در مناطق گرم و خشک نمي تواند مورد استفاده قرار گيرد، اما با قرار دادن سيستم خنک کننده در طشت آب کولر آبي توان برودتي و قابليتهاي اين وسيله افزايش يافته و اين وسيله مفيد در مناطق گرم وخشک مي تواند مورد استفاده قرار گيرد
.

 
کلید واژه: 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 269  
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی