برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

بررسی موانع استقرار مدیریت کیفیت جامع در آموزش و ارایه الگوی مناسب

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: بزرگ زاد احمدعلي,خجسته پور عليرضا
 
 
 
عنوان همایش: كنفرانس بين المللي مديران كيفيت
نوع همایش:  سازمان ها و مراکز غير دولتي
حامی:  شرکت فرآیند تحقیق
زمان:  1384دوره 6
 
چکیده: 

در جهان امروز شور و شوق فراواني نسبت به مسايل كيفيت در آموزش برانگيخته شده است، چرا كه همگان متوجه اين مقوله شده اند كه جنبش نرم افزاري كيفيت جامع در سطح يك جامعه، كيفيت در آموزش آن جامعه است. تحقيق حاضر با تكيه بر روش كتابخانه اي، اطلاعات مورد نياز در زمينه موضوعاتي كه بايستي در مرحله شناخت و ارزيابي وضعيت موجود مراكز آموزشي كشور در راستاي استقرار نظام مديريت كيفيت جامع مورد مطالعه و بررسي قرار گيرند جمع آوري نموده است. در اين پژوهش پس از بررسي مدلهاي مطرح مديريت كيفيت در جهان، مشكلات كيفي نظام آموزشي كشور مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته كه در اين راستا مشكلات فرهنگي، تكنولوژيكي ساختاري و مديريتي در نظر گرفته شده است .
در ادامه جهت روشن نمودن چگونگي استفاده از TQM در نظام آموزشي مواردي كه در ساير كشورهاي جهان مشاهده شده به صورت مطالعه موردي مورد ارزيابي قرار گرفته است .
اين تحقيق در پايان با توجه به شرايط و وضعيت آموزش در ايران از ميان مدل هاي كيفيت مطرح شده، اقدام به مدل سازي بر اساس ۴۱ نكته دمينگ براي رفع موانع استقرار نظام TQM در آموزش نموده و پيشنهاداتي كاربردي را براي مسوولين و پژوهشگران مطرح مي نمايد .

 
کلید واژه: 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 106  
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی