برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش عالی

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: شهركي پور حسن,بني سي پريناز
 
 
 
عنوان همایش: همايش اشتغال و نظام آموزش عالي كشور
نوع همایش:  وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
حامی:  دانشگاه تربیت مدرس و وزرات علوم و تحقیقات و فناوری
زمان:  1384دوره 2
 
چکیده: 

امرزوه اهميت فناوري اطلاعات به منظور افزايش سرعت و دقت فعاليتهاي مختلف سازمان ها و در نتيجه بالا بردن بهره وري آنهابه روشني مشخص شده است. خصوصا سازمان هايي كه بخش هاي مختلف آن در مناطق جغرافيايي پراكنده و دور از يكديگر قرار گرفته اند و يا موسساتي كه موظف به انجام كارهاي متنوع و متعدد هستند، بسياري از مشكلات خود را از طريق اين فناوري رفع مي كنند.
انقلاب اطلاعاتي يكي از اصطلاحاتي است كه با رشد فناوري هاي اطلاعاتي در كنار انقلاب صنعتي مفهوم پيدا كرده است. همانگونه كه در اثر انقلاب صنعتي، مجموعه اي از كارخانه ها، ابزار و ماشين آلات، اتومبيل ها و غيره به كمك انسان آمدند و بسياري از كارهاي بدني او را بر عهده گرفتند، انواع محصولات فناوري اطلاعات نيز شامل سخت افزارها و نرم افزارهاي كامپيوتري، شبكه هاي مخابراتي، سيستم هاي ماهواره و غيره براي كمك به آن دسته از مسايل انسان كه با اطلاعات سر و كار دارند بوجود آمده و توسعه يافتند. كاربردهاي اين فناوري ها شامل انواع محاسبات و پردازش هاي روزمره، تجارت، اطلاع رساني، مسايل علمي، مديريت، ارتباط مستقيم از راه دور و غيره مي باشد.
آنچه كه مسلم است فناوري اطلاعات به منزله يك سلاح و ابزار جديد براي فعاليت در جهان معاصر محسوب مي شود كه عدم استفاده از آن انزواي كشور و در نهايت حذف شدن از جامعه جهاني را به دنبال خواهد داشت.

 
کلید واژه: فناوري اطلاعات و ارتباطات، آموزش عالي
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 184  
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی