مشخصات مقاله

عنوان: 

بررسي پارامترهاي موثر بر عمليات هضم کاني هاي اورانيوم آنومالي ٥ ساغند

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: اكبري مرتضي*,علمدارميلاني سعيد,سام عباس,كيايي محمد
 
 *سازمان انرژي اتمي ايران
 
عنوان همایش: كنفرانس مهندسي معدن ايران
نوع همایش:  انجمن هاي علمي
حامی: انجمن مهندسی معدن ایران
زمان:  1383دوره 1
 
 
چکیده: 

يکي از فرآيندهاي موثر در انحلال کاني هاي حاوي اورانيوم به ويژه کاني هاي مقاوم (سخت انحلال)، فرآيند هضم يا دايجستينگ مي باشد. در اين فرآيند، کاني ها پس از خرد شدن در اندازه هاي معين در ظروف مقاوم (مثلا چدني) با اسيد سولفوريک غليظ مخلوط شده و تحت تاثير حرارت هاي بالا قرار مي گيرند.عمل انحلال پس از رقيق شدن مخلوط حاصل با آب، و با استفاده از فروشويي (ليچينگ) همزني انجام مي شود. (در حقيقت در طول فرآيند هضم، کاني هاي مقاوم که عمدتا داراي بنيان فسفاته اند به بنيان سولفاته تغيير مي يابند که در نتيجه راحت تر مورد فروشويي قرار مي گيرند.)
براي بررسي امکان استفاده از فرآيند هضم و کارايي آن در فرآوري کانه هاي اورانيوم، نمونه هايي از آنومالي ٥ ساغند مورد بررسي آزمايشگاهي قرار گرفتند. اين نمونه ها که حاوي کانه هاي کلسيت، کوارتز، آلبيت، آکتينوليت، ايلمنيت، روتيل، چوکنيد، باستنازيت، مونازيت و اسفن بودند، ابتدا با استفاده از روش هاي پيش تغليظ (روش هاي ثقلي و مغناطيسي) مورد پر عيار سازي اوليه قرار گرفتند که در نتيجه ميزان کاني هاي سنگين آنها که در نمونه هاي اوليه کمتر از ١٠% بود به مقدار بيش از ٥٠% افزايش يافت. اين کار با هدف حذف کلسيت و کاني هاي مزاحم و در نتيجه انحلال بهتر و مصرف کمتر اسيد انجام شد.
در اين مرحله از بررسي و با استفاده از کنسانتره به دست آمده از فرآیند هضم، اثر پارامترهاي مختلف مانند دما، زمان هضم، غلظت اسيد گرفت که حاصل زیر براي پارامترهاي پيش گفته است:
دما
200oC، غلظت اسید سولفوریک: 10.8M، زمان: 2 ساعت، نسبت مایع به جامد: L/S=3.1 و غلظت اسید نیتریک (اکسیدان): 5.3M، مقادیر بهنیه بدست آمده براي این پارمترها هستند. تحت اين شرایط بيشترين بازیابي برای اورانيوم 85% بدست آمد.

 
کلید واژه: ساغند، اورانيوم، ليچينگ، هضم، کاني هاي مقاوم، پيش تغليظ
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
بازدید یکساله 49   pdf-file
 
tabligh

moavenatelmi
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی