برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

سهم نگهداری و تعمیرات ماشین آلات در هزینه های پروژه های عمرانی

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: محمدي عبدالصمد*
 
 *
 
عنوان همایش: کنفرانس ملي نگهداري و تعميرات
نوع همایش:  انجمن هاي علمي
حامی:  انجمن نگهداری و تعمیر
زمان:  1384دوره 3
 
چکیده: 

در اين مقاله سعي شده است از يك زاويه جديد به اهميت بكارگيري روشهاي نوين نگهداري و تعميرات ماشين آلات در پروژه هاي عمراني نگريسته شود.
ارزيابي كلي از وضعيت پروژه هاي بزرگ عمراني در كشور به وضوح فقدان نگرش و رويكرد علمي به مقوله كنترل و مديريت پروژه را نمايان خواهد ساخت. بطور يقين نگرش پيمانكارانه به كنترل پروژه بجاي نگرش مهندسي يكي از عوامل مهم افت محسوس بهره وري و در نهايت افزايش قيمت تمام شده پروژه هاي عمراني بزرگ مي باشد. در اين مقاله فقر موجود در سازماندهي ماشين آلات عمراني در كارگاهاي ساختماني بعنوان يكي از شاخصهاي بارز عدم وجود رويكرد علمي و كارشناسي در كنترل و مديريت هاي پروژه هاي عمراني مطرح شده است.
با توجه به تنگناهاي موجود در زمينه سوددهي اجراي پروژه هاي بزرگ عمراني كشور كاهش هزينه هاي ناشي از ماشين آلات بعنوان يك راه حل مناسب جهت افزايش بهره وري و در نتيجه سوددهي قابل تامل مي باشد. براي افزايش بهره وري ماشين آلات و كاهش هزينه هاي راهبري آنها استفاده از متدهاي نوين نگهداري و تعميرات اجتناب ناپذير مي نمايد.
روش مراقبت وضعيت از طريق آناليز روغن
CONDITION MONITORING به عنوان يك تكنيك برتر «موثر و ساده» قطعا پاسخ مناسبي به دغدغه هاي مديران پروژه ها در زمينه مديريت و راهبري مناسب ماشين آلات مي باشد.

 
کلید واژه: 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 575   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی