نسخه جدید سایت SID.ir

مشخصات مقاله

عنوان: 

روش هایی برای بهینه سازی مصرف انرژی و افزایش راندمان در روشنایی معابر

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: عباسي ورده محمدعلي,حنيفي محمدفريد,مصلحي حميد
 
 
 
عنوان همایش: كنفرانس بين المللي برق
نوع همایش:  سازمان ها و مراکز دولتي و عمومي
حامی:  شرکت توانیر
زمان:  1383دوره 19
 
چکیده: 

استفاده مطلوب از انرژي برق و بهينه كردن مصرف آن، هم به دليل بالا بودن هزينه توليد و هم به دليل محدوديت منابع و امكانات توليد از مسايل مهم انرژي در كشور است. استفاده بهينه از انرژي الكتريكي يعني استفاده موثرتر از منابع محدود توليد و حصول بيشترين بازده و مصرف منطقي برق، به فراهم نمودن امكانات و اجراي مجموعه اي از اقدامات و سياست ها نيازمند است.
روشنايي معابر با توجه به هزينه هاي بسيار بالاي اجراي طرح هاي روشنايي به همراه هزينه هاي مصرف انرژي (4671 گيگاوات ساعت معادل
4.4% از كل شبكه) و تعمير و نگهداري اين سيستم ها، درصد قابل توجهي از هزينه هاي شركت هاي برق منطقه اي را شامل مي شود. بنابراين بر اساس مطالعات كاربردي مجلات، كتب و مقالات مختلف روشنايي و تهيه و تدوين استانداردهاي مرتبط با سيستم هاي روشنايي و همچنين تجربيات بدست آمده طي قراردادهاي مختلف يكي از شركت هاي مهندسين مشاور روشنايي مورد تاييد سازمان توانير، نقاط ضعف سيستم هاي روشنايي در نقاط مختلف كشور را از نظر رعايت استاندارد روشنايي، مصرف انرژي، كيفيت تجهيزات روشنايي مشخص نموده و امكان ارائه روش هاي علمي و عملي را در جهت دستيابي به صرفه جويي قابل ملاحظه اي در مصرف انرژي و هزينه هاي سيستم هاي روشنايي فراهم ساخته است.
در اين مقاله با بررسي بهينه سازي سيستم هاي روشنايي جديدالاحداث و قديمي معابر سعي شده است راه كارهاي عملي و اجرايي جهت نيل به اهداف استانداردهاي بين المللي روشنايي ارائه و دستاوردهاي ناشي از اين حركت ملي براي دست اندركاران صنعت برق شفاف و نمايان گردد.

 
کلید واژه: بهينه سازي، روشنايي معابر، چراغ خياباني
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 380   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی