برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

پیمانکاران داخلی برگ برنده توسعه صنعت نفت

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: صدرنيا نسيم*
 
 *شبكه اطلاع رساني نفت و انرژي شانا
 
عنوان همایش: همايش ملي توسعه فناوري در صنعت نفت
نوع همایش:  سازمان ها و مراکز دولتي و عمومي
حامی:  دفتر همکاری های فناوری ریاست چمهوری، پژوهشگاه صنعت نفت
زمان:  1383دوره 2
 
چکیده: 

برگزاري نهمين نمايشگاه بين المللي نفت، گاز و پتروشيمي که با حضور بي سابقه شرکت هاي داخلي و خارجي برگزار شد، عرصه شفاف و رسايي بود از توسعه صنعت نفت کشور، که در دو بخش توسعه نيروي انساني، در قالب مديريت ها، پيمانکاران و شرکت هاي خصوصي همچنين دانش فني و آگاهي که در چهره تجهيزات جديد و فناوريهاي نوين تبلور يافته بود.
با نگاهي به گذشته و تبلور ترکيب توسعه نيروي انساني و انتقال فناوري هاي مرتبط با صنعت نفت مي توان اعلام کرد که چرخ هاي توسعه در هر دو بعد انساني و فني به حرکت درآمده و ادامه اين حرکت اجتناب ناپذير است تا آنجا که در حال حاضر آمارهاي موجود در صنعت نفت کشور هم، افزايش سهم ايراني در اين پروژه ها را تاييد مي کند.
انتقال فناوري و افزايش در مديريت پروژه هاي صنعت نفت کشور از مهم ترين عوامل به منظور تامين سرمايه گذاري لازم براي سال هاي آينده به شمار مي رود و اين مهم تنها در بخش پيمانکاري ساختماني، نصب و تاسيسات اهميت ندارد بلکه بايد براي ايجاد پيمانکاران عمومي که حتي در آينده قابليت سرمايه گذاري نيز داشته باشند، مورد توجه قرار گيرد.
اين مقاله تلاش دارد تا ضمن معرفي توانايي ها و امکانات موجود در صنعت نفت کشور چالش ها را در اين زمينه شناسايي و راهکارها را تا حد ممکن ارايه دهد.

 
کلید واژه: 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 64   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی