برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

بررسی مراکز انتشار و انتقال تکنولوژی

نوع ارائه: سخنراني
نویسنده: هداوندي مرتضي,باقري رضا
 
 
 
عنوان همایش: همايش ملي توسعه فناوري در صنعت نفت
نوع همایش:  سازمان ها و مراکز دولتي و عمومي
حامی:  دفتر همکاری های فناوری ریاست چمهوری، پژوهشگاه صنعت نفت
زمان:  1383دوره 2
 
چکیده: 

در ساليان اخير اين پرسش همواره مطرح بوده است که چرا با وجود توسعه تکنولوژي در دانشگاه ها، مراکز تحقيق و توسعه و شرکت هاي پژوهشي، اين تکنولوژي ها در صنعت نفت به سختي جاي خود را باز مي کنند؟ چالش هاي کاربردي کردن اين تکنولوژي ها براي شرايط خاص صنعت نفت و گاز که ملاحظات و استانداردهاي خاص خود را دارد چگونه بايد حل شود، آن هم در شرايطي که توسعه دهندگان تکنولوژي يا انتقال دهندگان آن معمولا از اين ملاحظات و استانداردها بدون اطلاع هستند؟ کاربران تکنولوژي هاي انتقال يا توسعه يافته چگونه بايد اطمينان يابند که مزاياي استفاده از اين تکنولوژي ها، ريسک کاربرد اين تکنولوژي ها را توجيه مي کند و از همه مهم تر چگونه توسعه دهندگان تکنولوژي و انتقال دهندگان آن بايد از نيازها و مشکلات صنعت نفت آگاهي يابند تا تکنولوژي وارد شده به صنعت نفت، بيشترين تطبيق را با اين نياز ها و مشکلات داشته باشند؟
نهادهاي تسهيل کننده تامين تکنولوژي مي توانند پاسخي براي تمام پرسش هاي فوق باشد که در اين مقاله به مطالعه موردي انجمن انتقال تکنولوژي نفت آمريکا، و برنامه تسهيل كننده فناوري صنعت در صنعت نفت انگلستان پرداخته مي شود. برنامه
ITF، توسط کمپاني هاي بزرگ نفتي اروپا به منظور انتقال و ارتقاي فناوري در صنعت نفت اجرا مي شود، اين برنامه نقش محرک و تسهيل کننده تامين تکنولوژي شركت هاي بزرگ نفتي را ايفا مي کند. PTTC نيز يك انجمن ملي متشكل از توليد‌كنندگان مستقل نفت در آمريكا است كه جهت تامين فناوري براي توليدكنندگان مستقل طراحي شده است.

 
کلید واژه: 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 94   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی