برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

مراکز شهری خدمات الکترونیک هوایی (e-City Air Terminal)

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: پوست فروشان رسول,الماسي محمدرضا
 
 
 
عنوان همایش: كنفرانس شهر الكترونيك
نوع همایش:  جهاد دانشگاهي
حامی:  پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی
زمان:  1388دوره 2
 
چکیده: 

در فرايند جابجايي بار و مسافر هوايي، ارايه خدمات الكترونيكي نقش كليدي داشته و از اهميت فراواني برخوردار مي باشند. سيستم هاي رزرواسيون بليط مستقر در سطح شهر نمونه بارزي از اين خدمات است.
مسافر با در دست داشتن بليط به عنوان سند معتبر به فرودگاه مراجعه نموده و ساير فر آيندها در فرودگاه تا مرحله پياده شدن وي در مقصد، در فرودگاه انجام مي پذيرد.
هدف ما در اين مقاله ارايه مكانيزمي است كه پا را فرا تر اين روند گذاشته و بيان ايده اي است تا به كمك آن مسافر هوايي با استفاده از امكانات
ICT، به طور موثر، با سهولت و با ايمني و امنيت بالاتر و با بهره گيري از امكانت مناسبي مانند زير ساختهاي مخابراتي و الكترونيكي، كيوسكهاي سلف سرويس، سيستمهاي كنترل عزيمت هواپيما(DCS: Departure Control System) ، سرويسهاي دسترسي سريع ريلي و زميني و استفاده از مدهاي تركيبي حمل و نقل ... از منزل تا فرودگاه جابجا كردد. البته اين مهم با توجه به تمركرزدايي فعاليتها، در فرودگاه نيز با حداقل ايستايي نيز هنراه خواهد گرديد. مراكز شهري خدمات الكترونيك هوايي در نقاط مناسبي از شهر و با چنين منظوري راه اندازي و عملياتي خواهد گرديد.

 
کلید واژه: مراكز شهري خدمات الكترونيك هوايي، فرودگاه، خدمات الكترونيك، ICT، فرودگاه امام خميني (ره)، پذيرش مسافر و بار هوايي (check-in)، حمل و نقل هوايي، تسهيلات فرودگاهي، سيستم كنترل عزيمت هواپيما، كارت پرواز، بليط الكترونيكي، مدارك الكترونيكي سفر
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 103   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی