برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

بررسی اثر فلوگزتین در درمان ارضای زودرس در بیماران جنوب ایران (بندر عباس) (مقاله مروری و مقایسه با بیماران ایرانی)

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: تدين عليرضا,منصوري داريوش,اعجاز احمد
 
 
 
عنوان همایش: كنگره انجمن اورولوژي ايران
نوع همایش:  انجمن هاي علمي
حامی:  انجمن اورولوژی
زمان:  1384دوره 5
 
چکیده: 

مقدمه: در اين مقاله سابقه نورولوژيك ارضاي زودرس، تئوري هاي جديد و درمان هاي آن و نتايج حاصل از يك مطالعه محدود در جنوب ايران در بيماران با ارضاي زودرس ارايه مي گردد.
مواد و روش ها: با استفاده از مقالات پزشكي در مدلاين، مطالعات و گزارشات بين سالهاي 1980 تا 2002 مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است و با مطالعه انجام شده توسط نويسنده مقاله مقايسه شده است. در اين مطالعه 71 بيمار با ارضاي زودرس اوليه در سه دوره يك ماه پلاسبو، كلوميپيرامين و فلوکسيتين دريافت كردند و زمان تاخير ارضا در اين سه گروه با يكديگر مقايسه شد
.
نتايج: در اين مطالعات نشان داده شده است كه بيماري ارضا زودرس يك بيماري نورولوژيك و نه رواني مي باشد كه با تغيير وضعيت سروتونين و گيرنده هاي آن در دستگاه عصبي مركزي مربوط ميباشد و احتمالا يك زمينه ارثي و پايه ژنتيكي دارد. در اكثر اين مطالعات فلوکسيتين به عنوان بهترين درمان ذكر شده است. ميزان تاخير زماني ارضا در بيماران پلاسبو
1.1 برابر و در بيماران كلوميپيرامين 9.1 برابر و در بيماراني كه فلوکسيتين مصرف كرده اند 3.5 برابر افزايش داشته است.(P<0.05)
بحث و نتيجه گيري: مطالعات پايه و كلينيكي نشان داده است كه ارضا زودرس يك پديده روحي و رواني نمي باشد بلكه يك پديده نوروبيولوژيك بوده و ميتوان با درمان دارويي طولاني مدت آن را كنترل نمود. داروي فلوکسيتين به عنوان داروي انتخابي اوليه در اين بيماران با عوارض كم و قابل قبول توصيه مي شود.

 
کلید واژه: ارضاي زودرس، فلوکسيتين، كلوميپيرامين
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 72  
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی