برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

DNA پلویدی تومور ویلمز در ایران

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: كجباف زاده عبدالمحمد,پشم فروش ا.,پدرام م.,ستوده م.
 
 
 
عنوان همایش: كنگره انجمن اورولوژي ايران
نوع همایش:  انجمن هاي علمي
حامی:  انجمن اورولوژی
زمان:  1384دوره 5
 
چکیده: 

اهداف: ارزيابي DNA پلوئيدي با سيتومتري تصويري در كودكان مبتلا به تومور ويلمز و ارتباط آن با پيگيري بلند مدت . همچنين ارتباط يافته هاي بافت شناسي با سيتومتري تصويري DNA در تومور ويلمز.
بيماران و روشها: از سال 1987-1997، 41 كودك دچار تومور ويلمز در مركز درماني ما تحت عمل جراحي قرار گرفته و پيگيري كامل از آنها بين 12 تا 124 ماه بعمل آمد. (بطور متوسط 61 ماه) سن متوسط زمان مراجعه
3.5 سال بود (بين 6 ماه تا 9 سال). از اين ميان 26 نفر پسر و 15 نفر دختر بودند. بافت شناسي تومور در 21 مورد مطلوب و در 20 مورد نامطلوب گزارش شد. از نظر  Stagingتومور: 
Stage I (n=6) , Stage II (n=12) , Stage III (n=16), Stage IV(n=6) , Stage V (n=1)
نتايج: عود تومور در 9 بيمار (21.9%) مشاهده شد. (يك مورد عود تومور در كودك با بافت شناسي مطلوب و 8 مورد در كودكان با بافت شناسي نامطلوب مشاهده شد. كليه عودها در كودكان داراي آناپلوئيدي  DNAديده شد.
در پايان: ارتباط بين يافته هاي بافت شناسي (مطلوب و نامطلوب) و بقاي بيماران و همچنين ميزان عود تومور پس از كموتراپي مشخص شده است. تلفيق سيتومتري تصويري و يافته هاي بافت شناسي ممكن است در يافتن بيماران پر خطر و پيش بيني بقاي بيماران و ميزان عود تومور ويلمز كمك كننده باشد
.

 
کلید واژه: 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 91  
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی