برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

مدیریت پایدار خاک در قرن 21

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: ميرزايي آرزو,موسوي سهيلاسادات,طاهريان سپيده
 
 
 
عنوان همایش: همايش منطقه اي كشاورزي، محور رشد و توسعه
نوع همایش:  دانشگاه آزاد اسلامي
حامی:  دانشگاه آزاد اسلامی، واحد مرودشت
زمان:  1387دوره -
 
چکیده: 

وسعت زمين هاي قابل کشت دنيا محدود است. در قرن بيستم بسياري از اين زمين هاي فرسوده شده، يا براي مصارفي غير کشاورزي مورد استفاده قرار گرفته اند. تا پايان اين قرن پيش بيني مي شود که جمعيت جهان از 6.7 ميليارد نفر تجاوز کند و به همين دليل فشار بر روي منابع خاک به منظور توليد غذا و پوشاک سريعا رو به فزوني خواهد بود. براي دستيابي به غذا و پوشاک در قرن آينده ضرورت دارد که سطح باروري زمين هايي که هم اکنون براي توليد مواد غذايي به کار مي روند افزايش يابد، زمين هاي جديد به زير کشت بروند و زمين هاي فرسوده تا حداقل قبولي اصلاح شوند. عمليات مديريت خاک در قرن 21 بايد منابع خاک را نگه دارد و بهبود بخشد، سبب بهبود کيفيت منابع هوا، آب و خاک شود و همچنين نيازهاي اقتصادي، اجتماعي توليدکنندگان غذا و پوشاک را تامين نمايد.
مديريت منابع خاک شيوه اي در جهت بارور نمودن کشاورزي پايدار و در عين حال حفظ يک استاندارد قابل قبول از کيفيت محيط است. پيش بيني نحوه مديريت خاک در قرن
21 کار دشواري است. باوجود اين منطقي به نظر مي رسد که درباره فاکتورهاي مهمي که ممکن است به طور مستقيم روي تصميمات مديريتي آينده موثر باشند انديشيد.

 
کلید واژه: مديريت پايدار خاک
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 166   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی