نسخه جدید سایت SID.ir

مشخصات مقاله

عنوان: 

ارائه یک ساختار و چارچوب به منظور طراحی و ساخت شبیه ساز سیستم قدرت

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: زارعي رضا*,دلكش رودسري نويد,عبدالهي سهيل
 
 *گروه برق، شرکت طراحي و ساخت شبيه سازهاي صنعتي ايران (اديس)
 
عنوان همایش: همايش ملي مهندسي قدرت و نيروگاههاي هسته اي
نوع همایش:  انجمن هاي علمي
حامی:  انجمن هسته ايي ايران
زمان:  1395دوره 1
 
چکیده: 
fiogf49gjkf0d

استفاده از سيستم آموزش ديسپاچرها ( [2] DTS) يکي از راه هاي موثر در بهبود عملکرد اپراتورها مي باشد. اين سيستم آموزش در واقع يک شبيه ساز سيستم قدرت واقعي مي باشد که توانايي عملکرد در حالت عادي بهره برداري و همچنين ايجاد خطا ها و سناريوهاي مختلف را در شبکه داشته باشد.
شبيه سازها در سطح دانشگاهي براي آموزش دانشجويان و آشنايي آنها با عملکرد يک سيستم در حالت کار عادي و شرايط حادثه و در سطح صنعتي جهت آموزش اپراتورهاي صنعتي به منظور اقدامات مناسب در برخورد با اتفاقات مختلف در سيستم، مورد استفاده قرار مي گيرند. براي بررسي رفتار و عملکرد سيستم هايي که دسترسي به کل و يا قسمت هاي مختلف آن به دلايل ايمني و هزينه بر بودن و احتمال آسيب رساندن به تجهيزات و... دور از دسترس است، ايجاد مجموعه هاي سخت افزاري- نرم افزاري با هزينه کمتر که در آن به جاي استفاده از ادوات فيزيکي و تجهيزات واقعي از مدل فيزيکي اين تجهيزات استفاده شده و توانايي شبيه سازي رفتارها و عملکردهاي سيستم در حالت واقعي را داشته باشد، کارساز مي باشد.
اين مقاله يک ساختار و چارچوب مرتبط با شبيه ساز سيستم قدرت و نيز آرايش مختلف از مدل هاي مورد استفاده در آن را بيان مي کند.

 
کلید واژه: سيستم آموزش ديسپاچرها، شبيه ساز سيستم قدرت، مدل منطقي و فيزيکي
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 76   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی