نسخه جدید سایت SID.ir

مشخصات مقاله

عنوان: 

بررسی آب زیرزمینی محل دفن پسماندهای شهر شیراز (لندفیل برمشور)

نوع ارائه: پوستر
نویسنده: فرهنگ آرزومان,شاميري مريم
 
 
 
عنوان همایش: كنگره بين المللي تخصصي علوم و زمين
نوع همایش:  انجمن هاي علمي
حامی:  انجمن علمي علوم و زمين
زمان:  1394دوره 34
 
چکیده: 
fiogf49gjkf0d

نفوذ شيرابه به داخل خاک و رسيدن آن به سفره هاي آب زير زميني به علت وجود آلاينده هايي نظير عناصر سمي و فلزات سنگين، باعث ايجاد مشکلات زيادي ميگردد. با توجه به اهميت آبها به عنوان منبع توسعه و استفاده از آن جهت بهره وري هاي مختلف و نظر به ويژگي اقليمي کشورمان که جز مناطق خشک و نيمه خشک محسوب ميشود، بررسي و تحقيق در اين زمينه ضروري ميباشد.
هدف از مطالعه تعيين اثرات شيرابه بر کيفيت آبهاي زيرزميني در محل دفن زباله هاي شهر شيراز (سايت برمشور) است. اين تحقيق مطالعه اي توصيفي و آماري از شيرابه و آب چاه هاي احداث شده در محل دفن زباله هاي شهر شيراز است.جمع آوري اطلاعات با مشاهده و ثبت نتايج آزمايشات فيزيکوشيميايي آبهاي زيرزميني در منطقه مورد مطالعه صورت گرفته است.
آزمايشات حاکي از آن است که در فصول گرم نسبت به فصول سرد غلظت پارامتر هاي اندازه گيري شده کمتر است که نتيجه غلظت شيرابه و ديگر عوامل محيطي است.در اين تحقيق از تاثير شيرابه بر آب چاه هاي محل دفن پسماند نمونه برداري شد که آلودگي نسبتا قابل توجهي در ميزان آهن، پتاسيم و فلوئور مشاهده شد که ميزان فلوئور زمينزاد و دو عنصر ديگر انسانزاد و حاصل شيرابه بود.

 
کلید واژه: آبهاي زيرزميني، شيرابه زباله، لندفيل برمشور شيراز، فلزات سنگين، محل دفن پسماند
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
  • ندارد
 
مقالات همایشی مرتبط: 
  • ندارد
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 256   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی