برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

عمومی سازی و انتقال دانش زمین و میراث زمین شناختی، با نگاهی به عملکرد روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور

نوع ارائه: سخنراني
نویسنده: بدري نازنين,جديدي رضا
 
 
 
عنوان همایش: كنگره بين المللي تخصصي علوم و زمين
نوع همایش:  انجمن هاي علمي
حامی:  انجمن علمي علوم و زمين
زمان:  1394دوره 34
 
چکیده: 
fiogf49gjkf0d

افزايش دانستني هاي عموم در سطحي فراتر از جامعه زمين شناسان و متخصصان، بخصوص کودکان و نوجوانان با مفاهيم زمين، ميراث ارزشمند طبيعي و زمين شناختي ايران و مقوله زمين گردشگري (ژئوتوريسم)، به منظور جلب همکاري همگان در حفظ اين آثار و استفاده بهينه از اين منابع بر اساس اصول توسعه پايدار و تعهدات نسل حاضر به نسل هاي آينده امري ضروري است. بدون شک روابط عمومي به عنوان يک فن و هنر، نقش به سزايي در برقراري و تسهيل اين ارتباط دوسويه داشته و حلقه اصلي و اساسي ميان پژوهشگران علوم زمين و مخاطبان دارد. مستندسازي و توليد محتوي در راستاي انتقال دانش زمين از سطح حرفه اي و دشوار تخصصي به سطح عمومي، جلوه ايي از هنر روابط عمومي در نشر و انتقال دانش در اين زمينه است.
در بخش روابط عمومي سازمان زمين شناسي و اکتشافات معدني کشور، ضرورت شناسايي و معرفي پديده ها و ميراث زيباي زمين شناختي، همچنين اطلاع رساني، انتقال دانش و فرهنگ سازي در زمينه ميراث زمين شناختي و زمين گردشگري براي عموم مردم، بخصوص دانش آموزان و دانشجويان به خوبي احساس گرديده و فعاليتهاي متمرکز بسياري از سال 1386 در اين زمينه صورت گرفته است. در اين مقاله بخشي از فعاليتهاي صورت گرفته در اين زمينه معرفي مي گردد.

 
کلید واژه: آموزش، انتقال دانش، علوم زمين، ميراث زمين شناختي، زمين گردشگري، روابط عمومي
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
  • ندارد
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 71   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی