برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

پالئواکولوژی رسوبات تورونین- ماستریشتین در ایران مرکزی، منطقه کرمان بر مبنای استراکدها

نوع ارائه: پوستر
نویسنده: بخشنده ليدا,قاسم شيرازي بيتا,نريماني حسن
 
 
 
عنوان همایش: كنگره بين المللي تخصصي علوم و زمين
نوع همایش:  انجمن هاي علمي
حامی:  انجمن علمي علوم و زمين
زمان:  1394دوره 34
 
چکیده: 
fiogf49gjkf0d

به منظور ارزيابي پتانسيل زيستي استراکودها نسبت به فرايندهاي محيطي در اين تحقيق رسوبات کرتاسه بالايي درمحدوده ايران مرکزي، واقع در برش بندر بيدو مورد مطالعه قرار گرفته است. برش مورد مطالعه در 45 کيلومتري جنوب غرب شهر کرمان واقع شده و از نظر موقعيت جغرافيايي داراي 57o17’48” طول غربي و 29o49’44” عرض شمالي مي باشد.
استراکدها شاخصهاي محيطي سودمند جهت تعيين عمق آب ميباشند به دليل اينکه آنها نسبت به تغييرات محيطي به شدت حساس هستند. رسوبات کرتاسه فوقاني در اين منطقه بر اساس ميکروفسيلهاي شناسايي شده متعلق به تورونين– ماستريشتين مي باشند.اين نهشته ها از نظر بيواستراتيگرافي وپالئو اکولوژي مورد بررسي قرار گرفته و مرز بين اشکوبها نيز مشخص گرديده است.
در اين طرح 13جنس از استراکودها شناسايي شده که از حفظ شدگي خوبي برخوردار بوده ومتعلق به پدوکوپيدا و پلاتي کوپيدا مي باشند. ترکيب مجموعه استراکودها و فرامينيفرها محيط اکولوژيکي مناسب و مطلوب را در زمان نهشته شدن رسوبات کرتاسه نشان مي دهد. به طور کلي با توجه به وفور جنس ها و گونه هاي فرامينيفرهاي پلانکتوتيک وهمچنين حضور انواع بنتيک واستراکودا محيط تشکيل رسوبات يک محيط پلاتفرم مي باشد.

 
کلید واژه: پالئواکولوژي، ايران مرکزي، استراکد، کرتاسه بالايي، برش بندر بيدو
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 43   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی