برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

اتنوفارماکولوژی و بررسی اثر آنتی باکتریال گوجه ترش (.Lycopersicon esculentum L) علیه باکتریهای گرم مثبت و گرم منفی شایع استان گلستان

نوع ارائه: پوستر
نویسنده: مازندراني معصومه,قائمي عزت اله,اونق بي بي خديجه,كيايي الهه,صادق مريم
 
 
 
عنوان همایش: كنگره فيزيولوژي و فارماكولوژي ايران
نوع همایش:  انجمن هاي علمي
حامی:  انجمن فيزيولوژي و فارماكولوژي ايران، دانشگاه علوم پزشكي مشهد
زمان:  1386دوره 18
 
چکیده: 

مقدمه :امروزه استفاده بي رويه از آنتي بيوتيک ها در درمان بيماري هاي عفوني منجر به ايجاد سويه هاي باکترياي مقاوم گرديده است. بنابراين اقدام در جهت يافتن داروهاي آنتي بيوتيکي با منشا طبيعي و عوارض جانبي در درمان بيماريهاي عفوني ضروري مي باشد. گوجه ترش با نام علمي Lycopersicon esculentum L. متعلق به تيره Solonaceae گياهي علفي يک ساله و بومي آمريکاي جنوبي است که امروزه به دليل مصارف فراوان غذايي و دارويي در سطح وسيعي از دنيا کشت مي شود. در طب سنتي از آن در درمان و التيام زخم، سوختگي، سر درد هاي شديد، سلامت قلب، تسکين سوزش چشم، تقويت کبد و معده استفاده مي شود. تحقيقات اتنوفارماکولوژي در اين تحقيق از طريق درمانگران محلي نشان داد که مردم بومي استان گلستان از آن به عنوان مقوي قلب، پوست، رفع خستگي، و جلوگيري از ابتلا به سرطان استفاده مي کنند.
روشها: تحقيقات نشان داده است که عصاره گياه گوجه فرنگي علاوه بر استفاده غذايي و دارويي داراي خاصيت ضد باکتريال و ضد قارچي است لذا در اين تحقيق ضمن جمع آوري گوجه ترش از مزارع روستاي کارکنده واقع در غرب استان اقدام به تهيه عصاره اتانولي و در نهايت بررسي اثر آنتي باکتريال عصاره خالص به روش چاهک عليه باکتريهاي بيماريزا و شايع استان گلستان به عمل آمد.
نتايج: پالپ و دانه هاي گوجه ترش داراي اثر آنتي باکتريال بيشتري با اثر بازدارندگي رشد
(15-16.7 mm) عليه باکتري گرم مثبت Staphylococcus aureus داشت درحاليکه باکتريهاي گرم منفي Escherichia coli و Pseudomonas aeruginosa به عصاره از حساسيت کمتري برخوردار بودند.

 
کلید واژه: 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 48  
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی