برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

مقایسه خاک های رنگبر خارجی بر روی کیفیت روغنهای نباتی

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: بلوردي خاطره,مهدي نيا اعظم,پورعبداله الهام*
 
 *آزمايشگاه تحقيقات و توسعه، شرکت فرآورده هاي روغني ايران(فريکو)، سيرجان، ايران
 
عنوان همایش: كنفرانس بين المللي مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي
نوع همایش:  سازمان ها و مراکز غير دولتي
حامی:  شرکت زانیس آریا رایان، انجمن هم اندیشان مبتکر ایران زمین
زمان:  1394دوره 2
 
چکیده: 

مواد رنگي که در هنگام نگهداري دانه هاي روغني بوجود مي آيند سبب طعم و مزه نامطلوب در آن ها مي شوند و بايد جدا شوند اين موارد شامل: کاروتنوئيدها، کلروفيل و همچنين صابون باقيمانده از مرحله خنثي سازي و آروئيدها و کتون ها هستند که بايد جدا شوند وگرنه سبب ادامه واکنش اکسيداسيون و تغيير طعم و مزه روغن مي شوند. امروزه براي رنگبري از خاک رنگبر تونسيل استفاده مي شود که در ترکيب خود داراي سيليکات آلومينيوم هيدراته و کربن اکتيو است. در اين مطالعه، تاثير چهار نوع خاک رنگبر فعال شده (دو نوع خاک رنگبر چيني ودو نوع خاک رنگبر آلماني) را بر پارامترهايي نظير: رنگ، انديس پراکسيد، صابون، درصد اسيدهاي چرب آزاد، کلروفيل، انديس آنيزيدين و فسفر در روغن هاي آفتابگردان، کانولا و پالم که قبلا تصفيه قليايي شده بودند، بررسي شد.
نتايج حاصله نشان داد که رنگبري موجب کاهش رنگ، انديس پراکسيد، صابون، کلروفيل، فسفر و افزايش اسيديته، انديس آنيزيدين در هر سه نوع روغن خوراکي مورد مطالعه گرديد. هر چند خاک هاي به کار رفته در اين مطالعه از نظر ساختمان فيزيکي و خصوصيات شيميايي و کاني شناسي با يکديگر متفاوت بودند و تاثيرات جزئي متفاوتي را بر بعضي از ترکيبات داشتند.
نتيجه گيري: با توجه به نتايجي که از اين مطالعه بدست آمد خاک رنگبر سوپر آلماني و بعد از آن خاک آلماني بهترين کارايي را در رنگبري از خود نشان دادند.

 
کلید واژه: رنگبري روغن، کارتنوئيد، جاذب، خاک رنگبر
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 233   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی