برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

استفاده از فن آوری اطلاعات در توسعه و بهینه سازی آموزش عالی کشاورزی

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: صالح مهدي
 
 
 
عنوان همایش: همايش اشتغال و نظام آموزش عالي كشور
نوع همایش:  وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
حامی:  دانشگاه تربیت مدرس و وزرات علوم و تحقیقات و فناوری
زمان:  1384دوره 2
 
چکیده: 

با گسترش دامنه كاربرد فرآيند (آموزش الكترونيكي) شاهد توسعه كاركردهاي آن در حوزه هاي نوين هستيم. اين مفهوم دامنه گسترده اي از فرآيندها و كاربردها از جمله، آموزش رايانه - محور، آموزش شبكه - محور، آموزش تحت شبكه، و ... را شامل مي شود. با اين همه عمده كاربرد كنوني اين مفهوم در ايران معطوف به عرصه هاي دانشگاه مجازي و آموزش الكترونيكي در مقاطع مختلف تحصيلي است اين در حالي است كه در دنياي توسعه يافته دامنه كاربرد اين مفهوم به فرآيندهاي مختلف آموزش صنعتي و كارآفريني، آموزش الكترونيكي اصول كسب و كار و مشاوره الكترونيكي براي توسعه تجارت، توسط شركت ها كشيده است. در اين مقال بر آن شديم براي اولين بار فرآيندهاي آموزش كاربردي را جهت توسعه كشاورزي كشور، تبيين نماييم.
در كشور، نياز روز افزون به توسعه آموزش هاي سيستم هاي اطلاعات جغرافيايي با توسعه فن آوري هاي نو و به ويژه با گسترش كاربرد الكترونيكي براي كارآفرينان حوزه هاي مختلف كشاورزي، صنعت، فن آوري و اقتصاد احساس مي شود. در سالهاي اخير طرح هاي مختلفي جهت ايجاد مراكز رشد و پارك هاي علمي و فن آوري در ايران تصويب در همين راستا نياز به كاربردي نمودن اين مراكز در قالب سازمان مربيان و تلفيق آن با فن آوري اطلاعات بصورت مراكز GIS كاربردي در هر دستگاه حس مي گردد. اما تعداد محدود اين مراكز، وسعت جغرافيايي كشور و پراكندگي اشخاص حقيقي، حقوقي امكان پوشش GIS در زمينه فن آوري اطلاعات، باعث خواهد شد استفاده از خدمات آموزش الكترونيكي مورد نياز و ساير خدمات حمايتي ضروري در تمامي گستره آموزش عالي كشور در برنامه چهارم توسعه قطعا مورد دقت قرار گيرد، تا پلي ميان اشتغال جوانان و مربيان سازمان ها را با توسعه مراكز GIS در كشور و تلفيق آن با خبرگان سازمانها، ايجاد نماييم.

 
کلید واژه: آموزش الكترونيكي، مراكز كاربردي GIS، سازمان مربيان، معماري فن آوري اطلاعات، اهداف استراتژيك سازمان، نوآوري و توسعه، تصاوير ماهواره هاي، راهبردي بكارگيري GIS، تبيين اقتصادي GIS، آموزش GIS، نرم افزار پايه GIS
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 193  
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی