برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

ضرورت بهینه سازی مواد زاید جامد و پسماندها در شهرستان اسلامشهر

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: ارمغان سيمين*
 
 *دانشگاه آزاد اسلامي شهرري
 
عنوان همایش: همايش زمين شناسي و محيط زيست
نوع همایش:  دانشگاه آزاد اسلامي
حامی:  دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر
زمان:  1387دوره 4
 
چکیده: 
fiogf49gjkf0d

رشد شتابان و فزاينده جمعيت، شهرنشيني و صنعتي شدن موجب افزايش مصرف و در نتيجه توليد مواد زائد جامد گرديده است. اين موضوع موجب پديد آمدن معضلات بهداشتي و زيست محيطي شديدي به ويژه در کلان شهرها شده است که در صورت عدم مديريت صحيح ميتواند بحران هاي عظيمي در جوامع بشري به وجود آورد.
به گونه اي که توليدات انواع زايدات جامد و بروز انواع ناسازگاري هاي اجتماعي، اقتصادي و زيست محيطي مربوط به آن ها، مديريت خدمات شهري را با مشکلات عديده اي در زمينه جمه آوري، حمل و نقل و پردازش و دفع اين گونه زايدات مواجه ساخته است.
از آنجا که بيش از 50 درصد از بودجه مديريت مواد زايد اسلامشهر صرف هزينه هاي جمع آوري و حمل زايد مي گردد از اين رو ارزيابي مربوط به پسماندهاي جامد شهري و شناخت تاثيرات متقابل آن بر ديگر عناصر در مديريت مواد زايد جامد، نقش به سزايي در کاهش و حل مشکلات مربوط به پسنامدهاي و مديريت خدمات شهري به دنبال خواهد داشت. در اين راستا سيستم مربوط به پسماندهاي جامد شهري با تاکيد بر شهرستان اسلامشهر در ابعاد زماني، بهداشت و زيست محيطي، اقتصادي، و مديريتي مورد ارزيابي قرار گرفته تا شايد با به چالش کشيدن نقاط قوت و ضعف آن به توان راهکار ارزشمندي ارايه نمود.

 
کلید واژه: پسماند، مديريت خدمات شهري، زايدات جامد، اسلامشهر، محيط زيست
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 59   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی