برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

گزارش تجربه و کارکرد طراحي روشي به منظور درمان کيفوز برگشت پذير به علت روش هاي نادرست نشستن با استفاده از بيوفيدبک

نوع ارائه: پوستر
نویسنده: منعمي عليرضا*,حيدري شيما,حيدري شيرين,يونسي هروي محمدامين,كاظمي فرزانه
 
 *کميته تحقيقات دانشجويي، دانشگاه علوم پزشکي خراسان شمالي
 
عنوان همایش: همايش تجارت و كاركردهاي مطلوب نظام مراقبت هاي اوليه بهداشتي
نوع همایش:  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي
حامی:  دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی
زمان:  1391دوره 2
 
 
چکیده: 

کيفوز برگشت پذير در افراد جامعه شيوع زيادي دارد که علاوه بر ايجاد مشکلاتي در ستون مهره ها و تضعيف عضلات پشتي با تغيير شکل ستون مهره ها باعث کاهش حجم قفسه سينه مي شود به مرور زمان حجم ريه ها کم مي شود و فشار روي سيستم قلبي ريوي افزايش مي يابد و با بالا رفتن سن براي بيمار وضعيت دردآور و ناتوان کننده اي را ايجاد مي نمايد که به دليل وضعيت هاي بد بدن به هنگام راه رفتن و نشستن به وجود مي آيد که اين نوع کيفوز در افرادي که داراي اضافه وزن هستند، بيشتر ديده مي شود.
روش کار: در اين پروژه به منظور رفع مشکلات آناتوميک ستون مهره هاي سينه اي و کمري، استفاده از تکنيک بيوفيدبک پيشنهاد شده است. يک مجموعه حسگر زاويه اي در محل ستون مهره اي مورد نظر قرار مي گيرد و در صورت بد نشستن فيدبک هايي به صورت بوق يا لرزش از طريق گوشي يا کمربند به بدن فرد ارائه مي شود.
يافته ها: با توجه به نتايج قبلي انتظار مي رود که فرد پس از چند ماه استفاده از اين سيستم، به نشستن صحيح عادت مي کند و به روش هاي نادرست نشستن ادامه نمي دهد و مشکلاتي که ناشي از عواقب مربوط به نشستن است از بين خواهد رفت.
نتيجه گيري: شبکه سنسوري بايد به گونه اي در ناحيه سينه اي و کمري قرار گيرند که اولا در زير لباس بوده و به صورت تن پوش باشند ثانيا براي فعاليت هاي روزانه فرد ايجاد مشکل ننمايد.

 
کلید واژه: 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
 
بازدید یکساله 67  
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی