برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

امنیت فرهنگی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: سياح ورگ محمد,اميرپور مهناز,وحيدي مطلق عفت
 
 
 
عنوان همایش: همايش هجوم خاموش
نوع همایش:  جهاد دانشگاهي
حامی:  جهاد دانشگاهی واحد استان لرستان
زمان:  1391دوره 3
 
چکیده: 

در سالهاي اخير به مقوله فرهنگ بيش از گذشته توجه شده است و بسياري از چالش هاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي در جوامع، متاثر از مباحث فرهنگي هستند.
امنيت دستاورد سلامت يک جامعه است و جامعه اي پويا خواهد بود که از تمامي ابعاد و جنبه هاي امنيت برخوردار باشند. امنيت فرهنگي براي آحاد جامعه از ضروري ترين موضوعات تلقي مي شود. امروزه با توجه به وجود ناهنجاريها و آسيب هاي اجتماعي در جوامع مختلف، مي توان به نقش امنيت فرهنگي در رسيدن آنان به سلامت افراد و جامعه پي برد.
امنيت فرهنگي و آسيب اجتماعي دو واژه اي هستند که داراي ارتباط مستقيم با يکديگراست. اين مقاله ضمن طرح مباحثي در حوزه امنيت فرهنگي و آسيب هاي اجتماعي به بررسي روابط اين دومقوله مي پردازد.
انديشمندان و متفکرين دغدغه امنيت فرهنگي جامعه را از ديرباز داشته اند. موضوع امنيت فرهنگي در دنياي امروز براي فرهنگ ما امري بسيار ضروري است. امنيت فرهنگي موجب اعتماد آفريني، اميدواري، شادابي و نشاط در جامعه مي شود.
به نظرمي رسد بازگشت به آموزه هاي ديني وخود شناسي فرهنگي، توجه به ظرفيتهاي فرهنگي جوامع در برابر جهاني شدن و.... براي تقويت امنيت فرهنگي و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي، مي تواند بخش کوچکي از راهکارها باشد.

 
کلید واژه: امنيت، امنيت فرهنگي، آسيب، آسيب هاي اجتماعي
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
 
بازدید یکساله 454   pdf-file
 
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی