برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان: 

بررسي و تبيين ماهيت مديريت عملکرد با توجه به الگوي BSC

نوع ارائه: مقاله
نویسنده: حاجي كتابي علي,كيايي بتول,نصيري نسترن
 
 
 
عنوان همایش: همايش ملي مديريت عملكرد
نوع همایش:  جهاد دانشگاهي
حامی: جهاد دانشگاهی واحد تهران، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
زمان:  1384دوره 2
 
 
چکیده: 

با توجه به نقش سازمان در تحقق اهداف اقتصادي، سياسي، اجتماعي و فرهنگ و تاثير آن در تحقق اهداف جامعه لازم است که به ابعاد گوناگون سازمان، فرايندها و سيستمهاي موجود در آن توجه خاصي مبذول داشت. عملکرد (performance) نتايج قابل اندازه گيري، تصميمات و اقدامهاي سازماني است که نشان دهنده ميزان موفقيت و دستاوردهاي کسب شده مي باشد. بدون داشتن برنامه خاص دستيابي به عملکرد برتر و کسب ننايج کارا و اثربخش در قالب يک سيستم يکپارچه و مدون امکان پذير نخواهد بود. مگر آنکه آن نظام قادر باشد پس از طرح ريزي عملکرد و تدوين برنامه ها، آنها را از طريق نظامهاي اجرايي به اجرا در آورده و آنگاه با انجام ارزيابي (با کمک نظامهاي ارزيابي)، در نهايت منجر به بهسازي عملکرد (performance Improvement) گردد. اين نظام تحت عنوان نظام مديريت عملکرد PMC شناخته مي شود.
با توجه به اهميت نظامهاي ارزيابي عملکرد، نظامهاي جديدي ايجاد شده و توسط سازمانها بکار گرفته شده اند. کارت امتيازي متوازن
(BSC) يکي از مدلهايي است که پس از معرفي آن توسط ديود نورتن و پروفسور کاپلان، ظرف مدت چند سال بسرعت بعنوان يکي از ابزارهاي پر طرفدار مديريت در سازمانهاي آمريکايي، اروپايي و آسيايي بکار گرفته شده و جنبه هاي مشهود و نامشهود سازمان را مورد ارزيابي قرار مي دهد. BSC سازمان را از چهار جنبه مالي، فرايندهاي سازماني، مشتريان يادگيري و نوآوري مورد بررسي قرار مي دهد که در مقاله حاضر ضمن بررسي ماهيت مديريت عملکرد به معرفي اين نظام و ارايه يک مثال کاربردي از آن خواهيم پرداخت.

 
کلید واژه: 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
بازدید یکساله 75   pdf-file
 


moavenatelmi
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی