برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

جایگاه اقتصادی، اجتماعی، فنی و زیست محیطی بندر کیاشهرگروه تخصصی: 

سازمان مجری:  سازمان بنادر و دریانوردی (اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان) 

گروه پژوهشی: 

پژوهشگران: 
منتصرکوهساری فرهاد (همکار طرح)
ملکی مصطفی (همکار طرح)

تاریخ خاتمه:  بهار 1392

کارفرما: 

خروجی طرح: 
 
تلفن: 

نشانی سازمان مجری: 
 

چکیده:

طی سفرهای هیات دولت به استان گیلان در سال 1387 تکمیل اسکله های در حال احداث برخی از بنادر استان ازجمله بندر کیاشهر مورد تصویب قرار گرفت و همچنین در سال 1389 طی اصلاحیه ای نسبت به تسریع عملیات و آماده سازی آن ها برای امور تجاری (بار و مسافر) تاکید گردید.
به منظور اجرائی کردن موصوبه در خصوص بندر کیاشهر در جلسه ای با حضور مسوولین استان گیلان، تصدی بندر کیاشهر از سازمان شیلات ایران به سازمان بندرها و دریانوردی واگذار گردید. این واگذاری به منظور استفاده بهینه از امکانات موجود در بندر صیادی صورت گرفته است. البته بررسی های اولیه حاکی از آن است که تاسیسات کالبدی موجود در بندر صیادی برای عملیات یک بندر تجاری کارانی کافی را ندارند اما می توان آن ها را با تغییرات مختصر برای مسافربری و امور تدارکاتی بندر مورد استفاده قرار داد. بدیهی است که عملکرد تجاری بندر مستلزم انجام مطالعات اقتصادی، اجتماعی، فنی و زیست محیطی است.
نبود منابع اطلاعاتی و عدم شناخت تصمیم گیران در سطح استان و منطقه علی الخصوص در سطح کشور و عدم آشنایی از موقعیت و وضعیت گذشته، حا ل و آینده بندر کیاشهر و همچنین نداشتن اطلاعات کافی موجب سردرگمی و بلاتکلیفی گردیده که این امر در تصمیم گیری ها تاثیر گذاشته موجب کندی پیشرفت کار و رکورد در انجام عملیات اجرایی می گردد.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):