برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

بررسی روش ساخت بتون های نسوز شاموتی و عایق در سیستم MCC ،LCC و ULCC سازگار با شرایط مصرف کنندهگروه تخصصی:  فنی و مهندسی

سازمان مجری:  واحد استان یزد 

گروه پژوهشی: مهندسی مواد- سرامیک

پژوهشگران: 
تاریخ خاتمه:  اسفند 1382

کارفرما: دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد

خروجی طرح: 

- دستیابی به دانش فنی جهت تولید
- نمونه سازی
- چاپ مقاله تحت عنوان ساخت و بررسی بتون های عایق حرارت بر پایه ورمیکولیت و پرلیت داخل کشور در مجله «تحقیق در علوم و مهندسی نفت»


نوع: کاربردی

 
تلفن: 3-6225022-0351

نشانی سازمان مجری: یزد، خیابان مهدی، روبروی مسجد صاحب الزمان (عج)
 

چکیده:

سالانه صدها تن جرم نسوز آلومینوسیلیکاتی و جرم نسوز عایق داخل کشور مصرف می شوند و با توجه روند روبه گسترش صنایعی همچون صنایع مس، فولاد، ذوب فلزات غیرآهنی، صنایع شیمیایی و صنایع کارگاهی و ریخته گری، این مقدار مصرف سالانه افزایش پیدا می کند. منابع تامین اکثر این مواد خارجی هستند. با توجه به اهمیت مساله صرفه جویی در مصرف انرژی از اتلاف حرارت در صنایع عظیم یادشده، ساخت نسوزهای عایق در داخل کشور باید دقیقا مد نظر قرار گیرد. وضعیت کارخانه ها به صورتی است که برای تهیه جداره نسوز از این جرم ها نمی توان وضعیت استاندارد و عمل آوری این نسوزها را اعمال کرد. در نتیجه به دلیل افت خواص فیزیکی این نسوزها، عمر جداره ها کمتر از مقدار معمول بوده و بالطبع مصرف نسوز بیش از حد معمول خواهد بود در صورت معرفی جرم مناسب و سازگار با وضعیت می توان عمر نسوز بالا برد.
در این طرح مطالعاتی در خصوص سیستم بتون های دفلوکوله به عمل آمده و همچنین مکان های عمده مصرف این نوع بتون های شاموتی و عایق در داخل کشور شناسایی می شود. سپس روش های نصب و عمل آوری بتون های نسوز در صنایع مختلف بررسی شده و میزان انحراف از استانداردها و نقش هر کدام در افت خواص تعیین می گردد
.
در ادامه سعی می شود فرمولاسیونی تدوین شود که بتوان بتون های دفلوکوله ای سازگارتر با اوضاع نصب و عمل آوری فعلی ساخت
.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):