برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

طراحی، ساخت و ایجاد تکنولوژی ساخت عایق حرارتی یک نوع موشک نظامیگروه تخصصی:  فنی و مهندسی

سازمان مجری:  واحد صنعتی شریف 

گروه پژوهشی: مهندسی مکانیک، شیمی و صنایع

پژوهشگران: 
تاریخ خاتمه:  مهر 1373

کارفرما: سازمان صنایع دفاع

خروجی طرح: 

دانش فنی حاصل از نتایج این تحقیق به کارفرما واگذار شده و کارخانه تولید آن راه اندازی شده است. ضمنا نتایج این تحقیق در هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی برنده رتبه دوم ابتکار شده است.


نوع: کاربردی

 
تلفن: 66005970-66031914-66024544-021

نشانی سازمان مجری: تهران، خیابان آزادی، خیابان شهید ولی اله صادقی، روبروی درب شمالی دانشگاه صنعتی شریف، پلاک 79، کدپستی
 

چکیده:

طرح «تولید عایق حرارتی برای یک نوع موشک نظامی» با توجه به شرایط حاکم زمان جنگ به خصوص ارزبری چندمیلیونی در سال، فساد زود هنگام ماده مذکور و از همه مهمتر تحریم اقتصادی و تسلیحاتی کشور از سوی صاحبان تکنولوژی، در دستورکار «جهاددانشگاهی واحد صنعتی شریف» قرار گرفت و طی سه مرحله نمونه سازی، تولید نیمه صنعتی و احداث کارخانه در محل صنایع نظامی کشور به بهره برداری رسید و در حال حاضر، ماده ای که زمانی به عنوان دست مایه اصلی تولید یک محصول نظامی با دشواری ها و تحمل هزینه های گزاف ارزی از خارج وارد می شد با یک دهم قیمت خارجی تولید می شود.
عایق حرارتی برای پوشش جداره داخلی لوله پرتاب موشک و به منظور جلوگیری از بالا رفتن حرارت در ابتدای پرواز به کار می رود و نبود آن باعث تغییر شکل لوله و سقوط موشک می شود.
ماده تولید شده، کلیه تست های تعریف شده از قبیل استاتیک، دینامیک و انبارداری را پشت سر گذارده و در مواردی نسبت به مشابه خارجی برتری داشته است.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):