برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

بررسی میزان آشنایی و استقبال شهروندان استان سمنان نسبت به اهداء خونگروه تخصصی:  علوم انسانی

سازمان مجری:  واحد استان سمنان 

گروه پژوهشی: علوم اجتماعی

پژوهشگران: 
تولیت سیدمجید (همکار طرح)
رهایی حسن (همکار طرح)

تاریخ خاتمه:  مرداد 1385

کارفرما: پایگاه منطقه ای انتقال خون استان سمنان

خروجی طرح: 

گزارش نهایی به کارفرما عرضه شد.


نوع: کاربردی

 
تلفن: 3337279-3337139-0231

نشانی سازمان مجری: سمنان، میدان کوثر، بلوار دانشگاه، جهاددانشگاهی استان سمنان
 

چکیده:

از آنجایی که پیشرفت علوم مستلزم فعالیت علمی محققان و تبادل اطلاعات و ایده ها است، بر آن شدیم که از طریق کسب اطلاع و آگاهی از جامعه هدف در رابطه اهدای خون با توجه به افکارسنجی عمومی، که دست یابی به آن یکی از مهم ترین مباحث کاری هر سازمانی است به نتایجی دست یابیم که وصول این اطلاعات و آگاهی ها از درون مجموعه گزارش های جمع آوری شده ما را هر چه بهتر و سریع تر به اهداف سازمان انتقال خون ایران که همان خون سالم و کافی است برساند.
هدف از این مجموعه انتخاب سالم ترین اهداکنندگان خون و جذب بیشترین داوطلبان اهدای خون با انگیزه کاملا انسانی و حفظ نگهداری آنها به منظور ساماندهی و تامین خون کافی است. با توجه به جایگاه خون گیری استان سمنان که بالاترین درصد خون گیری نسبت به جمعیت را در سطح کشور داراست و تعداد پایگاه های انتقال خون استان که از مجموعه چهار شهرستان فقط شهرستان گرمسار بانک خون بیمارستانی دارد و سه شهرستان دیگر دارای پایگاه انتقال خون و از نظر تعداد مراکز خونگیری به ازای هر 124000 نفر جمعیت یک مرکز خونگیری وجود دارد و همچنین موقعیت جغرافیایی استان که در حدود 95815 کیلومتر مربع مساحت که 80 درصد آن خشک و بیابانی است و دارای جمعیت 568310 نفری است.
روش پژوهش پیمایشی است و این روش یکی از پرکاربردترین روش های تحقیق در حوزه علوم اجتماعی است. در این روش تلاش می شود تا با بررسی نمونه ای نمایا از یک جامعه آماری تصویری از وضعیت و روابط متغیرها در جامعه آماری کل حاصل گردد.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):