برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

انجام طرح های هادی روستاهای آهنگری، چم تکله، سرنجه دو آب از توابع شهرستان سلسله و روستاهای معصوم آباد میربک، بک وردی سفلی، ده فیروزوند وسطی، حسن آباد سنجابی از توابع شهرستان دلفان از استان لرستانگروه تخصصی:  علوم انسانی

سازمان مجری:  واحد استان لرستان 

گروه پژوهشی: برنامه ریزی شهری و منطقه ای

پژوهشگران: 
صفری فهیمه (همکار طرح)
فرنیا فرهاد (همکار طرح)

تاریخ خاتمه:  1388

کارفرما: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان

خروجی طرح: 

گزارش نهایی طرح های هادی تحویل کارفرما گردید.


نوع: کاربردی

 
تلفن: 3200347-0661

نشانی سازمان مجری: خرم آباد، میدان 22 بهمن، ابتدای شهرک جهادگران، نبش خیابان ملاصدرا، جهادانشگاهی لرستان
 

چکیده:

از آنجا که طرح های هادی روستایی ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی، تولیدی، نیازمندی های عمومی روستایی، تاسیسات و ... را بر حسب مورد در قالب طرح های ساماندهی فضا و سکونتگاه های روستایی تعیین می نماید در انجام طرح های هادی روستاهای آهنگری، چم تکله، سرنجه دو آب از توابع شهرستان سلسله و روستاهای معصوم آباد میربک، بک وردی سفلی، ده فیروزوند وسطی، حسن آباد سنجابی از توابع شهرستان دلفان از استان لرستان برای هدایت وضعیت فیزیکی روستا و تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی، رفاهی و همچنین ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و فراهم کردن تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیط زیستی و عمومی انجام کار در سه مرحله صورت گرفت که عبارتند بودند از:
1. مطالعات پایه و تشخیص وضعیت موجود 2. تحلیل و استنتاج بررسی های وضع موجود و تدوین چشم اندازها 3. تعیین و اولویت بندی طرح های پیشنهادی و ارائه طرح هادی.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):