برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

UPS 20KVAگروه تخصصی:  فنی و مهندسی

سازمان مجری:  واحد علم و صنعت 

گروه پژوهشی: مهندسی برق

پژوهشگران: 
آراسته محمد (مسئول طرح)

تاریخ خاتمه:  مهر 1382

کارفرما: شرکت اسپک

خروجی طرح: 

Load-share UPS در صنعت پتروشیمی و نفت و گاز کاربردهای زیادی دارد و با طراحی و ساخت این سیستم نیاز کشور به واردات این تجهیزات برطرف شده است.


نوع: توسعه ای

 
تلفن: 2-77455001-021

نشانی سازمان مجری: تهران، نارمک، خیابان فرجام، خیابان خاور، مقابل دانشگاه علم و صنعت، پلاک 166
 

چکیده:

قابلیت اطمینان (UPS(reliability ها یکی از دغدغه های اصلی کاربران این نوع سیستم است.
برای افزایش قابلیت اطمینان در تغذیه سیستم های حساس، طراحان سیستم علاوه بر اینکه از دستگاه UPS با کیفیت بالا استفاده می کنند، از UPS های اضافی نیز کمک می گیرند. برای مثال اگر به قدرت 20KVA نیاز باشد از دو عدد UPS با قدرت 20KVA بهره می گیرند. استفاده از این UPSهای اضافی که تحت عنوان redundancy مطرح می شوند به دو صورت پیاده سازی می گردد: آْماده به کار (Standby) و سهم بار (Load-share) در روش (Standby) همواره یکی از UPS ها قدرت مورد نیاز خروجی را تامین می کند و UPS دیگر در وضعیت آماده به کار قرار می گیرد. در صورت وقوع خطا روی UPS تامین کننده خروجی و خروج آن از سرویس دهی، بلافاصله UPS آماده به کار، تامین خروجی را بر عهده می گیرد.
در روش (Load-share) هر دو UPS به طور همزمان و به طور مساوی تامین خروجی را برعهده گرفته و در صورت وقوع اشکال و خروجی هر یک از آنها از سرویس دهی، UPS دیگر تامین خروجی را بر عهده گرفته و کل بار را تغذیه می نماید. اگر چه طراحی Load-share UPS پیچیدگی بیشتری دارد و هزینه ساخت آن نیز بیشتر از نوع Standby است  ولی با توجه به کیفیت خروجی خصوصا در هنگام step-load امروزه استقبال بیشتری از این روش شده است.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):