برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

پروژه اتصال (NCR (DMV به CDC از طریق کانال RS2320گروه تخصصی:  فنی و مهندسی

سازمان مجری:  واحد صنعتی شریف 

گروه پژوهشی: 

پژوهشگران: 
اطلاعاتی وجود ندارد

تاریخ خاتمه:  اسفند 1367

کارفرما: 

خروجی طرح: 
 
تلفن: 66005970-66031914-66024544-021

نشانی سازمان مجری: تهران، خیابان آزادی، خیابان شهید ولی اله صادقی، روبروی درب شمالی دانشگاه صنعتی شریف، پلاک 79، کدپستی
 

چکیده:

انجام پروژه های تحقیقاتی و همچنین اجرای عملیات پردازش اطلاعات انبوه از جمله اموری هستند که پی گیری آنها بدون استفاده هوشمندانه از کامپیوتر تقریبا ناممکن و یا بسیار مشکل می باشد. کامپیوترهایی که در این موارد می توانند گره گشا باشند در وحله اول کامپیوترهای شخصی (PC) هستند. سهولت استفاده از این کامپیوترها قابلیت خاص را به آنها بخشیده و به همین جهت سرمایه گذاری وسیعی بر روی تولید و ارایه دستگاههای جانبی این کامیپوترها انجام می گیرد. با وجود تمامی امکانات و مزایایی که بدین ترتیب ایجاد می شوند نمی توان ارایه خدمات یک کامپیوتر بزرگ (MF) را از این کامپیوترها انتظار داشت.
مواردی پیش می آید که بهره گیری از کامپیوترهای بزرگ اجتناب ناپذیر می گردد. در این اوقات غالبا می توان فعالیت های اولیه را بر روی کامپیوترهای شخصی انجام داده و سپس اجرای برنامه و پردازش اطلاعات را از کامپیوتر بزرگ مورد نظر درخواست نمود. طبیعی است که انجام این عمل به ایجاد ارتباط بین این دو کامپیوتر وابسته خواهد بود.
نقش قابل ملاحظه کامپیوتر
CDC در حل بسیاری از مسایل تحقیقاتی در ابعاد مختلف انگیزه اصلی برای ایجاد ارتباط آن با میکروکامپیوتر NCR (DMV) بوده است. با انجام این پروژه کلیه اطلاعات ذخیره شده در سیستم کامپیوتری NCR مانند برنامه ها، داده ها و غیره به سیستم کامپیوتری CDC منتقل شده و خدمات مورد نیاز از این سیستم درخواست می شود. این مهم با تهیه و بکارگیری یک بسته نرم افزاری که نتیجه نهایی پروژه می باشد به انجام می رسد.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):