برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

بررسی مطالعاتی ذخیره فرمانتاسیون و پارامترهای مهم در طراحیگروه تخصصی:  فنی و مهندسی

سازمان مجری:  واحد صنعتی امیرکبیر 

گروه پژوهشی: 

پژوهشگران: 
اطلاعاتی وجود ندارد

تاریخ خاتمه:  تیرماه 1370

کارفرما: 

خروجی طرح: 
 
تلفن: 66950981-66465392-021

نشانی سازمان مجری: تهران، خیابان حافظ، روبروی خیابان سمیه، دانشگاه صنعتی امیرکبیر،ساختمان جهاددانشگاهی
 

چکیده:

در دهه اخیر، علم بیوتکنولوژی رشد و توسعه همه جانبه ای داشته و تواناییهای آن در زمینه های علوم پزشکی، درمانی، کشاورزی، پتروشیمی، مواد غذایی و شیمیایی مشخص گشته است.
دامنه کاربرد و امکانات این رشته علمی آنچنان وسیع است که می تواند در هر کشوری، چه پیشرفته و چه در حال توسعه، کاربردهای مهم و موثر داشته باشد.
لذا با توجه به اهمیت بیوتکولوژی، خصوصا فرآیند فرمانتاسیون که از جنبه های مهم این علم است و نیز نقش این علم در صنایع و تولید فرآورده های گوناگون و توجه به این امر که کشور ایران از لحاظ مواد اولیه پروسسهای بیوشیمیایی (ملاس چغندر و نیشکر...) فوق العاده غنی می باشد و اینکه سرمایه گذاری در این راه می تواند تعداد بی شماری از احتیاجات مواد شیمیایی پر مصرف کشور را تامین نماید. نیاز جامع به انجام پژوهشهایی در این زمینه آشکار می گردد. لذا به علت موجود نبودن هیچگونه منبع جامع فارسی در مورد بیوتکنولوژی و فرمانتاسیون و با توجه به اهمیت و ضرورت امر، سعی شده است که گزارش جامعی در زمینه اصول فرآیند فرمانتاسیون و بررسی پارامترهای اساسی در طراحی و ساخت فرمانتورها گردآوری شود.
گزارش حاضر، اولین گزارش جامع در این زمینه به زبان فارسی می باشد که در تالیف آن از 14 مرجع مختلف استفاده شده است، در این گزارش بیشتر سعی شده است که در مورد جنبه مهندسی طراحی فرمانتور و فرآیند های تخمیری بحث گردد.
امید است که با بهره گیری از این علم بتوان تاحدی مواد اولیه صنایع مختلف را با کیفیت بهتر و هزینه کمتر تهیه نمود، و از تواناییهای این رشته در پیشبرد اهداف کشور استفاده گردد.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):