برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

می نیمم سیستم 8088گروه تخصصی:  فنی و مهندسی

سازمان مجری:  واحد خواجه نصیرالدین طوسی 

گروه پژوهشی: فنی و مهندسی

پژوهشگران: 
تاریخ خاتمه:  1371

کارفرما: 

خروجی طرح: 
 
تلفن: 5-88466200-021

نشانی سازمان مجری: تهران، نرسیده به پل سیدخندان، دانشکده برق خواجه نصیر، جهاددانشگاهی واحد خواجه نصیر، صندوق پستی 45253
 

چکیده:

این پروژه دارای دو بخش کلی سخت افزار و نرم افزار می باشد.
سخت افزار: یک سیستم پروسسوری با پروسسور 8088 که در مود می نیمم کار می کند به همراه قطعات جانبی لازم جهت کنترل حافظه و کیبرد 24 تایی و 16 عدد نمایشگر سون سگمنت و همچنین پورت های سریال و موازی جهت ارتباط با کامپیوتر
IBM می باشد. این سیستم حداکثر در فرکانس 5MHz کار می کند و دارای دو عدد کانکتور 25 پایه نری و مادگی جهت ارتباط موازی و سریال می باشد. در توضیحات بخش سخت افزار از توضیح چند قسمت خودداری شده است که به دلیل آن است که جز تعریف پروژه نبوده اند و به صورت اختیاری و تحقیقاتی انجام شده اند.
نرم افزار:
این بخش دارای دو قسمت مختلف است:
نرم افزار میکروسیستم (به زبان اسمبلی):
یک سری برنامه جهت راه اندازی و آماده سازی سخت افزار سیستم برنامه های جاروب کیبرد و نمایشگرها به اضافه برنامه هایی در جهت افزایش توانایی های سیستم برای سهولت
Debugging (عیب یابی). این برنامه ها که به زبان اسمبلی نوشته شده اند، ابتدا توسط یک اسمبلر (مثل MASM یا TASM) اسمبل شده و بعد توسط یک رابط (مثل LINK یا TUNK) به صورت فایل شامل object code در می آیند و در انتها توسط برنامه جاگذار (مثل Exe2bin) بصورت فایل باینری شامل op code های پروسسور 8088 بر روی یک سگمنت خاص قرار می گیرند. برنامه های مهم دیگر این قسمت همان برنامه های ارتباط با کامپیوتر IBM می باشند.
نرم افزار کنترلر سیستم (به زبان پاسکال):
یک برنامه کلی که قابلیت برقراری ارتباط با میکروسیستم و کنترل آن در وضعیت های کاملا مشابهی (که سیستم مجزا عمل می کند) می باشد. توسط این برنامه که بر روی کامپیوتر اجرا می گردد می توان صفحه مانیتور و کیبرد کامپیوتر را تحت کنترل خود درآورده و از آنها برای نمایش وضعیت های مختلف میکروسیستم و مشخصات آن و همچنین جهت فرستادن دستورالعمل ها و وظایف اجرایی استفاده نمود. جزییات مهم این برنامه شامل برنامه های ارتباط با میکروسیستم، برنامه های کنترل کیبرد، برنامه های کنترل مانیتور و برنامه های ایجاد، ارسال دستورالعمل و دریافت پاسخ می باشد. لازم به توجه است که در این بخش نیز قسمتهایی که جز تعریف پروژه نبوده اند و بصورت اختیاری و تحقیقاتی انجام شده اند، بدون توضیح می باشند و فقط لیست برنامه های آنها جهت استفاده آورده شده است.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):