برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

بررسی ساختار و نقش نهادهای مختلف در هدایت و برنامه ریزی صنعتی کشورهای مختلف و تدوین پیشنهادات لازم برای پویاسازی ساختار و سازمان صنعتی کشور (فاز سوم: مطالعه تطبیقی ساختار و برنامه ریزی صنعتی کشورهای مالزی و کره جنوبی)گروه تخصصی:  علوم انسانی

سازمان مجری:  واحد تهران 

گروه پژوهشی: 

پژوهشگران: 
تاریخ خاتمه:  1375

کارفرما: 

خروجی طرح: 
 
تلفن: 66495417-021

نشانی سازمان مجری: تهران، خیابان انقلاب، خیابان 16آذر، سازمان مرکزی دانشگاه تهران، طبقه پنجم، صندوق پستی: 186-13145
 

چکیده:

در این بخش مطالبی درباره کره جنوبی در اختیار خوانندگان قرار میگیرد؛ ابتدا اطلاعاتی کلی و اجمالی از وضعیت جغرافیایی طبیعی و انسانی کره ذکر شده سپس مختصری به تاریخچه سیاسی آن پرداخته ایم پس از درج یکسری اطلاعات کلی در این موارد به استراتژیهای توسعه اقتصادی صنعتی کره به طور مشروح پرداخته ایم و در قسمت بعد بررسی در خصوص ساختار و سازماندهی بخش صنعت آن صورت گرفته است و در پایان اطلاعات جامع ای از صنایع نساجی و وزارت تکنولوژی و موسسات وابسته بدان ارایه گردیده است.
کلیات:
- موقعیت جغرافیایی و وسعت:
شبه جزیره کره واقع در شرق دور آسیا از جنوب به اقیانوس آرام، از شرق به دریای ژاپن، از غرب به دریای زرد و از شمال توسط دو رودخانه یولا و تومان کانگ به ایالت منچوری چین و همچنین سیبری فدراسیون روسیه محدود میباشد.
مساحت کل شبه جزیره کره
220891 کیلومتر مربع است. اما پس از تقسیم شبه جزیره به دو کره شمالی و جنوبی (بعد از جنگ جهانی دوم) مساحت کره جنوبی نزدیک به 45 درصد از خاک این شبه جزیره تعیین گردید. شایان ذکر است که مدار 38 درجه عرض شمالی حدفاصل دو کره شمالی و جنوبی میباشد.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):