برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

بررسی و الویت بندی نیازهای ارتوپدی فنی جانبازانگروه تخصصی:  پزشکی

سازمان مجری:  واحد علوم پزشکی ایران 

گروه پژوهشی: 

پژوهشگران: 
کمالی محمد (مسئول طرح)

تاریخ خاتمه:  1369

کارفرما: 

خروجی طرح: 
 
تلفن: 88664539-021

نشانی سازمان مجری: تهران، میدان ونک، خیابان شهید حقانی، نبش خیابان گاندی، شماره 94، صندوق پستی: 447-16315
 

چکیده:

به اذعان بسیاری از صاحبنظران، انقلاب اسلامی ایران از بزرگترین پدیده قرن حاضر نام گرفته است. با ظهور این انقلاب شرق و غرب که مدعیان آزادی و نجات انسان بودند، در جهت سرکوب و از بین بردن آن برآمدند. توطئه های اینان از همان بدو شروع نهضت به رهبری امام راحل حضرت آیه ا.. العظمی امام خمینی (ره) آغاز گردید. این توطئه ها از سرکوب قیام مردم تا شروع جنگ تحمیلی رژیم عفلقی صدام در سال 1359 ابعاد گوناگون و گسترده ای بخود میگرفت. لیکن در تمام موارد حضور بی شائبه و عاشقانه جوانان غیور و امت شهید پرور در صحنه های نبرد به آن توطئه ها مجالی برای ضربه زدن به پیکر انقلاب اسلامی باقی نگذارد.
8 سال دفاع مقدس و پایداری بر اصول در 2 سال مذاکره باعث آن گردید تا رژیم عفلقی با پذیرش معاهده 1975 مجبور به عقب نشینی و آزادسازی آزادگان میهن گردد و بزرگترین پیروزی برای ملت ایران رقم زده شود.
در کنار این پیروزی بزرگ، ملت شهید پرور ایران عده ای از بهترین عزیزان خود را در راه این نبرد مقدس ایثار مینماید. جمعی از آنان به ملکوت اعلی پیوستند، جمعی از آنان پس از سالها شکنجه و حبس اینک در آغوش ملت قرار گرفته اند، جمع بسیاری از همرزمان شهیدان اینک، هر کدام با زخمی بجا مانده از نامردمیهای استکبار جهانی، بعنوان جانبازان انقلاب اسلامی در کنار ملت حضور دارد.
جانبازان انقلاب، یکی از مهمترین و حساسترین گروههای اجتماعی در جامعه اسلامی امروز ما میباشند که وظیفه حمایت و یاری رساندن بدانها بفرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی بر عهده بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی قرار گرفته است. برای بنیاد مایه بسی مباهات و افتخار است که عهده دار وظیفه خدمت رسانی به این همرزمان شهیدان گردیده است.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):