برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

تعمیر و راه اندازی مجدد دستگاه لایه گذاری در خلا بالزرگروه تخصصی:  علوم پایه

سازمان مجری:  واحد شهید بهشتی 

گروه پژوهشی: فیزیک

پژوهشگران: 
بنایی اقدس (مسئول طرح)
بدراقی جلیل (همکار طرح)
اکبری مسعود (همکار طرح)

تاریخ خاتمه:  خرداد 1376

کارفرما: 

خروجی طرح: 
 
تلفن: 22431934-22431939-021

نشانی سازمان مجری: تهران، اوین، دانشگاه شهید بهشتی، صندوق پستی: 371-19835
 

چکیده:

در سال 1368 دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی برای خرید دستگاه خلا ساز و خلا سنج اعتبار ارزی اختصاص داد که با تامین باقیمانده اعتبار ریالی از سوی این واحد دستگاه مزبور از شرکت بالزر خریداری گردید و سپس در سال 1372 این دستگاه به محفظه خلا و سیستم لایه گذاری مجهز گردید. با راه اندازی دستگاه، طرحهایی جهت اجرا در دستور کار قرار گرفت که از جمله این طرحها، طرح 226 بود. در سال 1374 به علت ایجاد نقص در دستگاه روند انجام طرحها متوقف شد و در نتیجه این واحد درصدد برطرف نمودن عیوب دستگاه برآمد. با توجه به عدم تامین اعتبار برای تعمیر دستگاه از سوی دفتر مرکزی، واحد شهید بهشتی اعتبار لازم برای این قضیه را فراهم نمود و برنامه تعمیر دستگاه در قالب یک طرح داخلی شروع گردید.
گزارش انجام این طرح از چند قسمت تشکیل شده است. قسمت اول گزارش، اختصاص به تشریح دستگاه و تمامی متعلقات آن دارد. در قسمت دوم، گزارشی از وضعیت دستگاه در بدو شروع تعمیر و تعیین عیوب بوجود آمده در دستگاه ارایه شده است. در قسمت سوم این گزارش، تعمیرات انجام شده بر روی دستگاه شرح داده شده است. در انتها نتایج حاصل از تست عملکرد دستگاه آمده و روشهایی جهت بالابردن کارآیی دستگاه پیشنهاد گردیده است.
پس از انجام این طرح لایه گذاریهای متعددی بر روی زیر لایه های مختلف صورت پذیرفته که نتایج بسیار موفقیت آمیزی را به دنبال داشته است.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):