برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

طراحی و ساخت فیلتر الکترواستاتیکگروه تخصصی:  فنی و مهندسی

سازمان مجری:  واحد علم و صنعت 

گروه پژوهشی: 

پژوهشگران: 
اطلاعاتی وجود ندارد

تاریخ خاتمه:  خرداد 1369

کارفرما: 

خروجی طرح: 
 
تلفن: 2-77455001-021

نشانی سازمان مجری: تهران، نارمک، خیابان فرجام، خیابان خاور، مقابل دانشگاه علم و صنعت، پلاک 166
 

چکیده:

جداسازی ذرات معلق در گازها یکی از مسایل تکنیکی و علمی عصر صنعتی است و علت آن رشد و توسعه سریع در عملیات صنعتی می باشد. جداسازی و جمع آوری ذرات پراکنده در گازها به کمک روشهای مختلف اساسا بمنظور جلوگیری از آلودگی بیش از حد هوا صورت می گیرد.
آلودگی هوا مساله ای است که به همراه تمدن مدرن رشد کرده و رابطه ای مستقیم با آن دارد و هر چند که پدیده های طبیعی نظیر مه و بخارات حاصل از مواد گیاهی پوسیده نیز در آلودگی هوا مشارکت دارند ولی وسایل ساخت بشر بمراتب جدی ترین عوامل آلودگی هوا می باشند.
با این همه انجام عملیات جداسازی گاه بمنظور بازیابی مواد ارزشمندی مانند مس و روی و یا طلا از گاز صورت می گیرد که در صورت عدم انجام چنین عملیاتی این مواد به توده های دود بدل شده و با پخش شدن در هوا به هدر میروند.

روشهای موجود در تصفیه گازها را می توان بطور کلی به دو بخش مکانیکی و الکتریکی طبقه بندی کرد. روشهای مکانیکی شامل روشهایی هستند که اصولا به نیروهای اینرسی یا مکانیکی بستگی دارند. نمونه ای از این روشها، روش جاذبه ای، سانتریفوژ، جاذبه ای و سانتریفوژ، مالشی و... میباشند. روش الکتریکی کلا با روشهای مکانیکی تفاوت دارد.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):