برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

"مطالعه و تحقیق بر روی سیستم رمزکننده" کلید عمومیگروه تخصصی:  فنی و مهندسی

سازمان مجری:  واحد صنعتی اصفهان 

گروه پژوهشی: 

پژوهشگران: 
اطلاعاتی وجود ندارد

تاریخ خاتمه:  بهار 1369

کارفرما: 

خروجی طرح: 
 
تلفن: 3912540-0311

نشانی سازمان مجری: اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، جهاددانشگاهی، صندوق پستی: 147-84155
 

چکیده:

رمزنگاری از آغاز زندگی اجتماعی بشر مطرح بوده و آدمی از هنگامی که قصد انتقال اطلاعات خود به سایرین را نموده به دلایل مختلفی بعضا منظور خود را بطور رمز شده منتقل می کرده است. ولی واقعیت این است که «علم رمزنگاری» cryptography از نیمه قرن بیستم میلادی و با مقاله مهم شانون (Shannon) پایه گذاری شد و میتوان آنچه را که قبل از آن در این زمینه مطرح بوده، «هنر رمزنگاری» نام نهاد.
بی گمان پس از مقاله شانون مهمترین رویدادی که در روند تکامل علم رمزنگاری رخ داده است طرح ایده سیستمهای رمزنگاری کلید عمومی
(Public Key Cryptosystems) در سال 1976 از سوی هلمن (Hellman) و دیفی (Diffie) میباشد که گسترش چشمگیری به دامنه این علم داده و پیچیدگی استفاده از رمزنگاری را به حداقل رسانیده است.
آنچه که در طرح «مطالعه و تحقیق بر روی سیستمهای رمزکننده کلید عمومی» مورد مطالعه قرار گرفته است. بررسی دقیق و مبسوط سیستمهای رمزنگاری کلید عمومی مختلف از لحاظ روشهای رمزگذاری - رمزگشایی، امضا دیجیتال
(Digital Signature) روشهای شکسته شدن رمز، زمان و سرعت رمزگذاری و رمزگشایی، حجم حافظه مورد نیاز و ملاحظات پیاده سازی سخت افزاری است و نهایتا سیستمهای مختلف رمزکننده کلید عمومی مورد مقایسه قرار گرفته اند.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):