برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

طرح اینورتر با خروجی سه فاز 400 هرتزگروه تخصصی:  فنی و مهندسی

سازمان مجری:  واحد استان آذربایجان شرقی 

گروه پژوهشی: 

پژوهشگران: 
علمایی جواد (مسئول طرح)

تاریخ خاتمه:  1369

کارفرما: 

خروجی طرح: 
 
تلفن: 8-3448607-0411

نشانی سازمان مجری: تبریز، بلوار 29 بهمن، دانشگاه تبریز، جهاددانشگاهی
 

چکیده:

امروزه استفاده از نیمه هادیها در صنعت برای کنترل توان، فرکانس، ولتاژ و جریان در سطح گسترده ای صورت می پذیرد.
یکی از استفاده های مهم و قابل توجه کاربرد تریستور در اینورتر استاتیک می باشد. در فرکانس های پایین و توانهای بالا استفاده از تریستور بجای ترانزیستور توصیه می گردد چرا که اولا ترانزیستورهای قدرت با روشهای ویژه حداکثر تا
750 kw را تحمل می نمایند در صورتیکه سری موازی کردن آنها بمراتب مشکلتر از تریستور می باشد همچنین جریان بیس بایستی در زمان هدایت ترانزیستور همواره به آن اعمال گردد.
از آنجاییکه تاکنون در ایران از سیستم اینورتر با استفاده از تریستور استفاده نگردیده و عمدتا مشکلات کموتاسیون عنوان گردیده است لذا برآن شدیم در این زمینه شروع بکار نماییم و درجت اپتیمم کردن بهره وری از تریستور و به پایین رساندن مشکلات کموتاسیون و آشنایی عملی با مساله کموتاسیون داشته باشیم.
اینورتراستاتیک سیستمی است که قدرت
ac را از منبع dc تولید می نماید که این مدل توسط سوئیچینگ صورت می پذیرد از آنجاییکه سیستمها و وسایل الکتریکی اکثرا برای کار با تغذیه AC طراحی گردیده اند. و همچنین اینورترهای استاتیکی (تریستوری) وسایل بی دردسری برای بدست آوردن قدرت ac در فرکانس های بالاتر از معمول می باشند. لذا ضرورت استفاده از این اینورترها مبرهن می باشد.
سیستمهای الکتریکی و وسایل بسیار مهم و خطرناک غیر قابل قطعی وجود دارند که دارای تغذیه می باشند این وسایل نبایستی حتی در صورت اتفاق خطا در سیستم تغذیه و قطع تغذیه اصلی، از کار باز بمانند.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):