برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات

عنوان:

روشویی سیار مخصوص بیماران بالینی و معلولین (جلد اول)گروه تخصصی:  فنی و مهندسی

سازمان مجری:  واحد تهران 

گروه پژوهشی: 

پژوهشگران: 
شکری بهنام (مسئول طرح)

تاریخ خاتمه:  تابستان 1374

کارفرما: 

خروجی طرح: 
 
تلفن: 66495417-021

نشانی سازمان مجری: تهران، خیابان انقلاب، خیابان 16آذر، سازمان مرکزی دانشگاه تهران، طبقه پنجم، صندوق پستی: 186-13145
 

چکیده:

بشر از دیرباز همواره در صدد برآوردن نیازی مادی و معنوی خود بوده است و در طی این دوران با تلاش و کوشش های طاقت فرسا موفقیت های زیادی را نیز کسب نموده است که ما در عصر حاضر شاهد آن هستیم.
در یک نگاه اجمالی به تاریخ مشاهده می کنیم این تکاپو در دوران های مختلف وجود داشته است، از اولین اختراعات و کشفیات انسان در عصر حجر تا آخرین آنها در عصر ارتباطات سالیان زیادی می گذرد، در این میان همواره افرادی می زیستند که تمامی زندگی خود را وقف این اختراعات و ابداعات کرده اند که نام آنها در تاریخ نیز ثبت شده است و جادارد از ارزشهای والای انسانی و بشر دوستانه آنها تقدیر بعمل آید، انسانهایی که در جهت تحقق بخشیدن به اهداف والای خود از هیچ چیز دریغ نورزیده اند.
همه این تلاشها و هر آنچه که بدست بشر ساخته شده است در گوشه ای از جهان و بدست یکی از افراد آن طراحی شده و در حقیقت در ماوراء هر مصنوعی یک سلسله تصمیمات و عقاید مختلفی قرار دارد که سبب بوجود آمدن شکل ظاهری کنونی آنها شده است. این مطلب تحت نام لغتی در عین حال وسیع یعنی کلمه دیزاین “Design” نهفته است و این طراحان هستند که توانسته اند یک چنین تحولات عظیمی را در طول دوران تاریخ بشریت ایجاد نمایند.
اما این تحولات و پیشرفتهای سریع علم و تکنولوژی در قرن اخیر از یک سو موجب افزایش روزافزون کمی و کیفی محصولات صنعتی گردیده و از سوی دیگر مشکلات جدیدی را نیز برای بشریت ایجاد نموده است.کلیدواژگان:

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):