نسخه جدید سایت SID.ir

مشخصات

عنوان:

همایش سرمایه گذاری مخاطره پذیرگروه تخصصی:  علوم انسانی

سازمان مجری:  واحد تهران 

گروه پژوهشی: مدیریت- اقتصاد

پژوهشگران: 
حنیفی فرهاد (همکار طرح)

تاریخ خاتمه:  مرداد 1384

کارفرما: داخلی

خروجی طرح: 

کل مقالات ارسالی به همایش 80 مقاله بود که از بین مقالات رسیده، 32 مقاله فارسی و 4 مقاله لاتین در مجموعه مقالات چاپ گردید.


نوع: توسعه ای

 
تلفن: 66495417-021

نشانی سازمان مجری: تهران، خیابان انقلاب، خیابان 16آذر، سازمان مرکزی دانشگاه تهران، طبقه پنجم، صندوق پستی: 186-13145
 

چکیده:

اولین همایش ملی صنعت سرمایه گذاری مخاطره پذیر با همکاری سازمان همیاری اشتغال، مرکز صنایع نوین ایران، بانک کشاورزی، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اهداف زیر در 28 و 29 مردادماه سال 84 برگزار گردید:
1- بررسی و شناخت وضع موجود صنعت سرمایه گذاری مخاطره پذیر در ایران و کشورهای موفق جهان
2- تبیین راهکارهای عملیاتی و نظام های مدیریتی مورد نیاز سرمایه گذاری مخاطره پذیر
سرمایه گذاری مخاطره پذیر، سرمایه ای است که برای تامین یک شرکت نوپا به کار گرفته می شود. این صنعت به تاسیس شرکت های نواور کمک می کند و در کشورهای توسعه یافته، سرمایه گذاری مخاطره پذیر به عنوان منبعی برای توسعه کارافرینی نهادینه شده است. سرمایه مخاطره پذیر از ان که جهت کمک به شکل گیری، تجاری سازی طرح ها، ایده ها و برنامه های نو کسب و کار می نماید و در خدمت طرح ها و ایده هایی قرار می گیرد که تا کنون در بازار تست نشده اند، مخاطره پذیر است.
با توجه به اهمیت موضوع و اهداف فوق، جهاددانشگاهی در جهت برگزاری همایش بیش از 1500 نامه به شرکت های مختلف صادر نموده و از شخصیت های داخلی و خارجی جهت ارائه ایده ها و تجربیات دعوت به عمل اورده است.
سخنران افتتاحیه همایش، دکتر عبده تبریزی، دبیر کل بورس و پس از ان اقای دکتر برومند به بیان تجربیات سازمان گسترش در این زمینه پرداختند. در این همایش، دو مقاله نیز به زبان لاتین Venture Partner ارائه شد. همایش در دور روز برگزار گردید که در پایان روز دوم از مقالات برتر و ارائه دهندگان انان تجلیل شد.

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):