نسخه جدید سایت SID.ir

مشخصات

عنوان:

طراحی حرارتی و مکانیکی مبدلهای حرارتی: (پوسته - لوله)گروه تخصصی:  فنی و مهندسی

سازمان مجری:  واحد صنعتی امیرکبیر 

گروه پژوهشی: 

پژوهشگران: 
تاریخ خاتمه:  آبان 1370

کارفرما: 

خروجی طرح: 
 
تلفن: 66950981-66465392-021

نشانی سازمان مجری: تهران، خیابان حافظ، روبروی خیابان سمیه، دانشگاه صنعتی امیرکبیر،ساختمان جهاددانشگاهی
 

چکیده:

پرمصرفترین نوع مبدلهای حرارتی، مبدلهای پوسته - لوله می باشند که از نظر تنوع و استحکام مناسبترین نوع مبدلهای حرارتی می باشند. کاربرد وسیع این نوع از مبدلها در صنایع گوناگون و لزوم طراحی کاملا آنها ایجاب می نماید که تحقیقات وسیعی در این زمینه به انجام رسد. بعنوان اولین گام در این راه، بخش تحقیقات جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر آن شد که نرم افزار کامپیوتری مناسبی جهت طراحی حرارتی و مکانیکی مبدلهای حرارتی پوسته لوله تهیه نماید. گزارش حاضر بمنظور ارایه اطلاعات لازم جهت طراحی تهیه شده و در آن علاوه بر تشریح جنبه های تئوری، سعی شده است که حتی الامکان راهنماییهای کاربردی مفید ارایه گردد.
راهنمای استفاده از نرم افزار کامپیوتری نیز بصورت جزوه ای در دسترس می باشد و در تهیه آن فرض بر این بوده است که استفاده کننده از نرم افزار آشنایی کافی با مبدلهای حرارتی دارد اما ممکن است جنبه های تئوری کار برای او جالب نباشند.
قابل ذکر است که هر چند نرم افزار حاضر حتی الامکان کامل تهیه شده است اما اصولا تکمیل چنین نرم افزاری با پیشرفتهای روزانه علم همراه است. بدین منظور سعی بر این بوده که اولا در تمام مراحل اصول علمی رعایت شود و ثانیا ایجاد تغییرات به سهولت امکان پذیر باشد.
به امید آنکه تحقیقات انجام شده گامی هرچند کوچک در جهت استقلال صنعتی میهن اسلامی باشد و در آینده با تداوم آن خودکفایی کامل در زمینه طراحی مبدلهای حرارتی حاصل شود.

 
 
Title:Abstract:

Keyword(s):