برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1379 , دوره  9 , شماره  4 ; از صفحه 53 تا صفحه 64 .
 
عنوان مقاله: 

كنترل بيولوژيك علف هاي هرز آبزي بوسيله ماهي آمور در رودخانه كلوين اسكاتلند

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشکده علوم کشاورزی، دانشگاه شاهد، رامسر
 
چکیده: 

کنترل بيولوژيک علف هاي هرز آبزي با استفاده از ماهي مور به دليل اثرات کوتاه مدت کنترل هاي شيميايي و مکانيکي مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از ماهي آمور به عنوان توليدکننده گوشت سفيد و کنترل گياهان آبزي صورت مي گيرد.
هدف از اين مطالعه بررسي ميزان کنترل علف هاي هرز آبزي بوسيله ماهي آمور در دو تراکم 150 و 250 کيلوگرم در هکتار و همچنين تعيين ميزان بقا و تغييرات وزن اين ماهي در رودخانه کلوين گلاسگو (اسکاتلند) بعد از رهاسازي مي باشد.
نتايج مشاهدات و تجزيه واريانس نشان داد که ماهي آمور در هر دو تراکم رها شده باعث کاهش معني دار بيوماس علف هاي هرز آبزي گرديد. علف هاي هرز بن در آب و برگ شناور و غوطه ور به دليل وجود بافت نرم تر، از درجه خوشخوراکي بالاتر نسبت به علف هاي هرز بن در آب و برگ شناور برخوردار بودند. نتايج اين تحقيق نشان داد که يکسال بعد از رها سازي ماهي آمور حدود 60 درصد از ماهيان زنده ماندند. ميانگين وزن ماهي آمور در تراکم 150 کيلوگرم در هکتار بعد از گذشت 1 ، 2 ، 3 سال از رهاسازي به ترتيب به 930، 1680 و 2350 گرم در تراکم 250 کيلوگرم در هکتار به 840، 1550 و 2200 گرم رسيد.
کنترل علف هاي هرز آبزي با ماهي آمور بستگي به درجه حرارت آب دارد و براي موفقيت در يک برنامه کنترلي، درجه حرارت آب بايد حداقل در 3 ماه از سال بالاتر از 16 درجه سانتيگراد باشد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 170
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی