برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

افسردگي اساسي در بزرگسالي و از دست دادن والدين پيش از 18 سالگي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* تهران، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
 
چکیده: 

هدف: اين پژوهش با هدف بررسي رابطه نبود والدين در دوران كودكي و نوجواني و اختلال افسردگي اساسي در بزرگشالي انجام شده است.
روش: اين بررسي با روش مورد- گواه
و گذشته نگر، بر روي 64 بيمار مبتلا به افسردگي اساسي بر پايه معيارهاي تشخيصي DSM_IV به عنوان گروه مورد و 68 نفر افراد غير افسرده به عنوان گروه گواه كه از بيمارستانهاي دانشگاهي شهر تهران انتخاب شدند انجام شده اشت.
يافته ها: يافته هاي
پژوهش نشان داد كه از 64 نفر گروه مورد 19 نفر (%7/29) و از 68 نفر گروه گواه،  7نفر (%3/10) دست كم يكي از والدين خود را در سن زير 18 سال از دست داده اند. به بيان ديگر ميزان شيوع نبود والدين در ست زير 18 سال به طور معني داري در گروه بيماران مبتلا به اختلال افسردگي اساسي بيشتر از گروه گواه بود (P<0.05).
نتيجه: بين متغيرهاي نبود والدين در دوران كودكي و نوجواني و افسردگي اساسي در
دوران بزرگسالي رابطه معني دار آماري وجود دارد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

نوری خواجوی، م.، و هلاکویی نایینی، ک. (1382). افسردگی اساسی در بزرگسالی و از دست دادن والدین پیش از 18 سالگی. مجله روانپزشکی و روانشناسی بالینی ایران (اندیشه و رفتار), 9(3 (پیاپی 35)), 41-45. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=85Vancouver : کپی

نوری خواجوی مرتضی، هلاکویی نایینی کوروش. افسردگی اساسی در بزرگسالی و از دست دادن والدین پیش از 18 سالگی. مجله روانپزشکی و روانشناسی بالینی ایران (اندیشه و رفتار). 1382 [cited 2021May17];9(3 (پیاپی 35)):41-45. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=85IEEE : کپی

نوری خواجوی، م.، هلاکویی نایینی، ک.، 1382. افسردگی اساسی در بزرگسالی و از دست دادن والدین پیش از 18 سالگی. مجله روانپزشکی و روانشناسی بالینی ایران (اندیشه و رفتار), [online] 9(3 (پیاپی 35)), pp.41-45. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=85. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 148 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی