برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

تجزيه و تحليل كارايي يك سيستم توليدي به كمك مدل شبيه سازي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه تهران، ایران
 
چکیده: 

هدف از اين تحقيق نشان دادن توانمندي روش شبيه سازي كامپيوتري در ارتقاي بهره وري و متوازن سازي سيستم توليدي است. اين تحقيق سعي دارد تا نخست با تبيين مدلهاي شبيه سازي و ابعاد كاربردي آن نگاه خاص خود را بر موضوع بهره وري انداخته و توانمندي اين روش را در عرصه بهبود بهره وري نشان دهد. در اين راه پاره اي از مطالعات به عمل آمده – كه بر مدار بهره وري صورت گرفته – ارايه شده است كه با تبيين آنها به دنبال تشريح و اثبات توانمندي خاص شبيه سازي كامپيوتري در حيطه بهبود و ارتقاي بهره وري مي باشد.
مطالعه موردي با شناسايي سيستم مطالعه شده و طراحي مدل سيستم موجود (مدل AS-IS) و تحليل و بررسي نتايج حاصل از آزمايشهاي مدل مذكور آغاز شد. در مرحله بعدي با مشخص كردن ضريب بهره برداري نيروي انساني وسايل، تجهيزات و شناسايي نقاط گلوگاهي سيستم – كه موجب كاهش كارايي و عملكرد آن مي شود – اقدام به طراحي راهكارهاي بهبود دهنده پيشنهادي (مدل TO-BE) شد.
در نهايت با انجام آزمايشهاي شبيه سازي و مقايسه و تحليل نتايج خروجي هاي به دست آمده از مدل AS-IS و مدلهاي TO-BE مشخص شد كه يكي از سناريوهاي پيشنهادي از ميان راهكارهاي بهبود دهنده، مناسبترين عملكرد را داشته است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 157
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی