برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

جايگاه فرهنگ هاي قومي در تربيت شهروند

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشکده روانشناسی و علوم اجتماعی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
 
چکیده: 

مقاله حاضر با توجه به مفهوم کلي فرهنگ، فرهنگ هاي قومي و مردمي، جايگاه فرهنگ ها در برنامه هاي آموزش و پرورش رسمي در جهت سازگاري اجتماعي و تجلي فرد آموزش ديده به عنوان يک شهروند، تنظيم شده است. اين مقاله با توجه به اهميت موضوع، به ويژه نقش فرهنگ در «شدن» کودک و نوجوان، فرهنگ و اقسام آن را تحليل کرده و رابطه فرهنگ با اجتماع پذيري فرد و نقش فرهنگ هاي قومي را به منظور تربيت شهروند از طريق برنامه درسي بررسي کرده است. هم چنين در فرايند بررسي، شاخص هايي را براي فرهنگ، هويت ملي و شهروندي به دليل تحول در برنامه ريزي درسي ارايه داده است.
از طرفي، با توجه به وجود اقوام در کشور که همه از تبار ايراني هستند و تحت لواي يک قانون در يک حکومت به نام ملت زندگي مي کنند و با علم به اين که برابري حقوق آحاد ملت در قانون اساسي مندرج است؛ لذا در مقاله سعي شده است که مبتني بر مباني نظري، براي برنامه ريزي و تنظيم برنامه هاي درسي در آموزش و پرورش رسمي، به جهت همراه ساختن راه فهميدن و چگونه تميز دادن يادگيرنده و آمادگي او براي شهروندي، که ريشه در تفهيم فرهنگ قومي او و ساير اقوام دارد، پيشنهادهايي ارايه شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

عسگریان، م. (1385). جایگاه فرهنگ های قومی در تربیت شهروند. نوآوری های آموزشی, 5(17 (ویژه نامه نوآوری در تربیت شهروندی)), 133-162. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=68242Vancouver : کپی

عسگریان مصطفی. جایگاه فرهنگ های قومی در تربیت شهروند. نوآوری های آموزشی. 1385 [cited 2021July25];5(17 (ویژه نامه نوآوری در تربیت شهروندی)):133-162. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=68242IEEE : کپی

عسگریان، م.، 1385. جایگاه فرهنگ های قومی در تربیت شهروند. نوآوری های آموزشی, [online] 5(17 (ویژه نامه نوآوری در تربیت شهروندی)), pp.133-162. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=68242. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 924 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی