برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي تاثير احداث مخازن تاخيري در حوضه هاي آبريز در مقايسه با عمليات موضعي مهندسي رودخانه براي کنترل سيل در محدوده شهر (گزارش فني)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

اين تحقيق تاثير مخازن تاخيري قابل احداث در حوضه هاي آبريز شهري، يعني حوضه اي که بلافاصله در بالاست و مشرف بر شهر قرار دارد، را بررسي نموده و به مقايسه اقتصادي و اجتماعي آن با گزينه هاي مرسوم مهندسي رودخانه براي کنترل سيل در محدوده شهري مي پردازد. در اين تحقيق که به طور موردي در حوضه آبريز شهري آبخروار در شهرستان بهبهان از استان خوزستان صورت گرفته است، پس از تعيين سيل طراحي و رونديابي آن، تاثير سيلاب در پاياب بر ابعاد کانال انتقال، ابتدا بدون در نظر گرفتن مخازن و سپس با در نظر گرفتن مخازن، مورد بررسي قرار گرفته است. جهت برآورد اقتصادي طرح، هزينه عمليات عمراني کنترل سيلاب در هر دو حالت با يکديگر مقايسه شده است. نتايج تحقيق نشان مي دهد که کنترل سيلاب در حوضه آبريز منتهي به شهر در مقابل گزينه هاي کنترل سيل در محدوده شهري و عمليات مهندسي رودخانه، چه به لحاظ اقتصادي و چه به لحاظ امنيت رواني از اولويت ويژه اي برخوردار است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

شکوهی، ع.، و دانشور، ش. (1386). بررسی تاثیر احداث مخازن تاخیری در حوضه های آبریز در مقایسه با عملیات موضعی مهندسی رودخانه برای کنترل سیل در محدوده شهر (گزارش فنی). تحقیقات منابع آب ایران, 3(1 (مسلسل 7)), 80-83. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=67746Vancouver : کپی

شکوهی علیرضا، دانشور شهاب. بررسی تاثیر احداث مخازن تاخیری در حوضه های آبریز در مقایسه با عملیات موضعی مهندسی رودخانه برای کنترل سیل در محدوده شهر (گزارش فنی). تحقیقات منابع آب ایران. 1386 [cited 2021August02];3(1 (مسلسل 7)):80-83. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=67746IEEE : کپی

شکوهی، ع.، دانشور، ش.، 1386. بررسی تاثیر احداث مخازن تاخیری در حوضه های آبریز در مقایسه با عملیات موضعی مهندسی رودخانه برای کنترل سیل در محدوده شهر (گزارش فنی). تحقیقات منابع آب ایران, [online] 3(1 (مسلسل 7)), pp.80-83. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=67746. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 76 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی